Новини з 1996 року

Кременчуцька ОСББ проти Житлорембудсервісу. Мешканці будинку змушені платити “на два фронти”

Артем Кузьменко 01 травня 2020 09:35 762 0

Через кілька днів після публікації матеріалу про те, що об’єднання співмешканців багатоквартирного будинку на вул. Київській, 14, досі платить колишньому управителю свого будинку, — ТОВ “Житлорембудсервіс”, до редакції “Програми Плюс” зателефонував директор товариства Олександр Бондаренко, який разом із юристом Оленою дали коментарі з приводу ситуації.

Краще прочитати першу частину, щоб знати, про що йтиметься далі.

 

Читайте також: Житлорембудсервіс стягує гроші з будинку, який підпорядкований ОСББ. Мер мовчить, справа йде до суду

 

Коментар від директора і юриста ТОВ “Житлорембудсервіс”

Перше, про що сказав Олександр, це те, що керівник ОСББ Віктор Тесля насправді не наймав ні двірника, ні електриків, ні сантехніків, ні аварійну службу, і всю роботу досі виконують працівники ЖРБС.

Директор підприємства не заперечує того, що Віктор і справді надсилав листа. Юрист Олена, якій передали слухавку, сказала, що листа компанія отримала і дала на нього офіційну письмову відповідь у термін, встановлений законом, — 11 березня. У жінки був номер накладної, вона зайшла, щоб подивитись, чи забрав Віктор листа, але ні — той досі припадав пилом на пошті.

 

“Те, що він каже, що ми не відправляли [листа] і ігноруємо — це неправда.”

 

Також Олена нагадала, як особисто телефонувала керівникові новоствореної ОСББ і сказала, що є нюанси, які можна прийти та виправити, але він сказав, що чекатиме лише на офіційну відповідь у письмовому вигляді.

Додає, що головна проблема — в протоколі зборів. Саме до нього й були зауваження. І вони готові відправити відповідь в електронному варіанті, якщо Віктор Тесля до них звернеться з таким проханням. Також вона готова надати докази того, що лист все ж відправили по пошті до отримувача.

Після цього Олена розповіла про ОСББ, у яких була схожа проблема. Це об’єднання на вул. Генерала Родімцева, 5 і на вул. Лесі Українки, 138. Вона каже, що їхні керівники виправили помилки в протоколах, принесли знову, зареєстрували, і будинки спокійно пішли від ЖРБС. Про те, що розповіли керівники ОСББ, трохи нижче.

 

Коментарі від керівників ОСББ на вул. Лесі Українки, 138 і на вул. Генерала Родімцева

Спочатку ми зателефонували керівникові об’єднання співмешканців будинку на вул. Лесі Українки, 138 Михайлу Любченку.

Він розповів про те, що проблема була лише в тому, що мешканці повинні були голосувати своїми квадратними метрами. Олена по телефону дала зауваження ы сказала, і потрібно писати іншу заяву. На вирішення проблеми витратили чотири місяці.

 

“Ми створили ОСББ в кінці року, 26 числа [грудня], а відійшли від них лише цього місяця. Ми весь час то договір їм писали, то заяву, то ще щось “не так-не туди” […] Мешканці телефонують, а їм кажуть “ми вас не обслуговуємо”. Тоді я поїхав і спитав “як же не обслуговуєте?” і тоді сказали “добре, обслуговуємо”. Тоді вони практично нічого не робили, лише якщо каналізація заб’ється, тоді приходили, чистили. А що їх просити, якщо вони кажуть “ви від нас йдете”?”

 

Також Михайло Іванович додав, що мешканці з ЖРБС не воювали. Компанія диктує умови, мешканці їх виконували.

Наступним був керівник ОСББ на вул. Генерала Родімцева, 5 Родіон Бражник, який за освітою юрист і про підводні камені знав, тому також не воював із ЖРБС. Компанія, вочевидь, керуючись якимось розпорядженням на рівні міського самоврядування, вимагала, щоб у окремий протокол виносилось рішення про обрання уповноваженої особи від будинку, яка розірве договір із Житлорембудсервісом.

 

“Якогось підтвердження в Законі я не знаходжу, але вони посилаються на наш виконком Кременчуцький, який, нібито, прийняв таке рішення, хоча я його в руках не тримав. Вони попросили, а ми для них пішли на поступки — зробили окремий протокол, як вони просили. За роз’ясненнями вони відправляли до Валерія Декусара.”

 

Зауваження від юриста Родіон Юрійович також чув в усному вигляді. Тут проблем не було — просто зробили цей протокол.

 

“Першого листа ми написали в жовтні, вони його довго не могли розглянути. І ось тільки в кінці грудня я отримав від них відповідь про те, що вони передають нам дім у березні місяці. Так як згідно закону вони можуть два місяці тягнути, а термін у нас закінчувався 15 лютого. І через те, що фактично не було можливості поділити суму витрат, які платить населення, за 15 днів одному [управителю] і за 15 днів — іншому, вони нам запропонували передати [будинок] першого березня. А якихось інших проблем, крім того, що вони вважають, що рішення нашого кременчуцького виконкому вище ніж усі інші закони, не було.”

 

Керівник ОСББ на вул. Київській, 14 отримав листа від ЖРБС, на який чекав понад півтора місяці

Після розмови журналіста “Програми Плюс” з директором і юристом Житлорембудсервісу, Керівник ОСББ на Київській, 14 Віктор Тесля отримав листа в електронному вигляді, який ЖРБС відправив ще 11 березня. Але відправник вказав неіснуючий номер, який аж ніяк не збігається з жодним із номерів пана Віктора, що можна побачити в описі вкладення в цінний лист.

Але в листі-відповіді Віктору є лише те, що він не дотримався ст. 10 Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, тому протокол прийняти не можуть. Які саме зауваження — про це ні слова.

Віктор, в свою чергу, вимагає негайно направити лист-підтвердження про розірвання договору на КП Фірма “ВАС”, підготувати та підписати угоду про розірвання договору та передати всі передбачені чинним законодавством України документи уповноваженій особі співвласників — якраз Віктору Теслі.

Залишилося запитати Валерія Декусара про те, чи справді у виконкомі є якесь рішення на рівні місцевої влади, що додає мороки кременчужанам, які хочуть створити ОСББ. Але вже вихідний, далі — ще два, тож поставити питання і отримати відповідь “Програма Плюс” зможе лише в понеділок.

А сьогодні 1 травня і мешканцям будинку на Київській, 14 прийдуть рахунки від двох управляючих компаній — ТОВ “Житлорембудсервіс” і ТОВ “ЖЕП “Перспектива”, з яким ОСББ вже встигла заключити договір.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1097 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2098 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2716 0