Новини з 1996 року

Кременчуцька медична реформа й госпітальний округ. Мінздрав відпочиває

Олександр Курилов 21 травня 2018 16:00 835 0

У Кременчуці сьогодні – чергове продовження реформ, що має назву "Створення єдиного медичного округу". Таке засідання медичної ради, вже третє за минулий і поточний рік, цього округу відбулося в Кременчуцькій районній раді.

Тема засідання – продовження медичних розмов.

Тож цього разу учасники збільшили раду Кременчуцького медичного округу, куди додали об’єднані територіальні громади з Кобеляцького та Козельщинського районів. І за останніми цифрами в цій раді сьогодні вже 29 осіб, 9 з них – кременчужани.

За тим, що вирішили, – у всіх лікарнях: Кременчука, Горішніх Плавнів, Глобино, Кобеляк та Козельщини будуть проводити аудит і спочатку з’ясують, скільки саме хворих вдалося вилікувати на місці, а скільки відправили на лікування в Полтаву.

А далі порахують, скільки взагалі лікували хворих з інфарктами, інсультами, захворюваннями нирок, травмами… Коли все це порахують, тоді дійде справа до перспективного плану.

Цікава роль кременчужан у цій справі, коли заступник мера Ольга Усанова, яка в нас опікується медициною, почала плутатися  з медициною – комерційна вона чи ні й скаржилася, що в телефоні їй важко читати документи (начебто комп’ютера в неї немає).

Тож так вони все й обговорювали – із зауваженням кременчуцької делегації, представники якої робили на зібранні все, аби показати свою значущість.

У підсумку - рішення про те, що будуть робити перспективний план на 5 років. Для чого ці 5 років, коли все змінюється доволі швидко, - не говорили.

За кадром залишилося одне.

Якщо Кременчук дійсно стає центром медичного округу й тут лікуватимуть хворих із 3-х навколишніх районів, Горішніх Плавнів, Глобино… то до цього потрібно готуватися й мова йде про збільшення кількості тих же неврологічних відділень для лікування інсульту. А сьогодні єдине таке відділення у місті переповнене.

Те ж саме стосується й кардіології. Потрібно підвищити розмір оплати праці медикам і медсестрам, які в нас отримують найменше з усіх бюджетників.

Потрібно думати, як це роблять у Полтаві, про діагностику й або купувати такі послуги того ж КТ чи МРТ, або ставити своє обладнання. Й зрозуміло, що для всього потрібні кошти й потрібні угоди про фінансування між госпітальним округом, міськими лікарнями та громадами із сусідніх районів.

У Кременчуці ж, на жаль, з цим взагалі проблеми. У нас, попри величезну кількість чиновників, нікому думати, нікому планувати, а з грошима - повний провал.

Тож жителям Кременчука можна точно не перейматися.

Нашому місту ніяке реформування, крім встановлення за особисті кошти наших градоначальників у лікарнях платного рентгену поруч з безплатним, як це було в лікарні «Кременчуцькій», - не світить. І, можливо, все це в нас буде, однак не за нинішніх «батьків Кременчука», які плутаються у назвах лікарень – комерційна чи бюджетна.  

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись