Новини з 1996 року

Кременчуцька міськрада не підтримала заборону торгівлі алкоголем вночі у магазинах і ось чому

Альбіна Козлова 11 жовтня 2018 18:35 862 0

У Кременчуці сьогодні – «алкогольні змагання» у міській раді й зміст таких - депутати міськради на сьогоднішньому сесійному засіданні забороняли продаж алкогольних напоїв у магазинах з 22-00 до 8-00.

Однак при цьому депутати відмовилися забороняти такий же нічний продаж у закладах ресторанного типу, під який у Кременчуці потрапляють як нічні кафе з генделиками, в які страшно заходити, так і елітні ресторани.

Тож на самій сесії міськради було дуже багато дискусій щодо заборони продажу пива, алкогольних напоїв, вин столових у нічний час на території міста Кременчука.

Депутати розділилися на два фронти: за і проти заборони продажу алкоголю з 22 до 8 години ранку. 

Найактивніше проти прийняття такого "дискримінаційного" рішення для кременчуцьких дрібних підприємців виступала правозахисниця та громадський діяч Ніна Дашко.

Її точка зору - якщо й забороняти продаж алкоголю, то заборонити це всім закладам, у тому числі кафе та ресторанам. Адже таким чином виходить, що люди купуватимуть більш дорогий алкоголь у розважальних закладах, а власники маленьких магазинчиків зазнають збитків.

Міський голова закликав депутатів рівнятися на Київраду, адже там за заборону алкоголю проголосували 77 із 85 депутатів.

Депутат Піддубна висловила свою точку зору на цю ситуацію: "У Верховній Раді України голосують за законодавство, де дозволяють на місцевим радам приймати рішення і де по містах у них є свої "наливайки". Таким чином вони розвивають свій бізнес. Зараз мер рівняється на Київ. Скажіть, будь-ласка, чому ви не рівняєтесь на Київ, коли тарифи підвищують?"   

Проте інші народні обранці наголосили, що нічна торгівля алкоголем  створює багато проблем мешканцям прилеглих будинків, серед яких: забруднення територій сміттям та порожніми пляшками, збільшення кількості злочинів та правопорушень у стані алкогольного сп'яніння.

З іншого боку, депутати застерігають, що через закриття торгових точок, які продають алкоголь, громадяни вдаватимуться до виготовлення власних алкогольних напоїв та їх реалізації, а також до підвищення ціни на алкогольні напої, погіршення їх якості та створення ризиків для розвитку корупції з боку правоохоронних органів.

Ще один аргумент від противників заборони  – від припинення нічного продажу алкоголем у першу чергу виграють бари та кафе, які є власністю теж депутатів, але вже не кременчуцьких.

І мова тут про кафе, що в парку «Придніпровському», й ТОВ «Кіноплекс»,  яким володіє дружина народного депутата Юрія Шаповалова.

Були пропозиції двох депутатів зняти це питання на доопрацювання, проте їх не підтримали.

У підсумку, аби прийняти рішення про заборону алкогольних напоїв, не вистачило двох голосів. 

Отже, тема заборони  нічного алкоголю в місті не закрита.

У грудні  депутати розглядатимуть її знову.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись