Новини з 1996 року

Кременчуцькі волонтери поповнили фауну міста ондатрою. Репортаж від Марини Кожушко. Фото

Олександр Курилов 21 квітня 2017 12:30 371 0

Заступник директора КП «Спецсервіс Кременчук» Марина Кожушко висловлює свою вдячність всім, хто вчора разом з працівниками підприємства рятував на території аптечного складу, що в центрі міста, ондатру.

Порятунок був вдалий, і тваринка  нікого зі своїх рятівників не покусала, зазначає  відомий кременчуцький волонтер, яка пише в групі «Захист тварин. Кременчук» таке:

«Ми проводили не зовсім звичайну операцію порятунку...
У центрі міста, у дворі апчечного складу, є туалет з вигрібною ямою... Так ось, якимось чином у цю малоприємну яму провалилася тваринка! У Спецсервіс зателефонували співробітниці складу, дуже переживали і просили допомогти, бідолаха сидів у полоні вже кілька днів. Ну, що ж, поїхали...
На місці з'ясували всю складність завдання - яма велика і глибока, звірятко (явно «з благородних» - то чи нутрія, то чи ондатра), може вільно по ній пересуватися і зачепити його зашморгом для собак дуже складно. Стали розробляти план операції, пробувати варіанти... Участь брали всі співробітниці - хто справою, хто словом. Які, виявляється, хороші, справжні люди працюють на аптечному складі, з широкою душею, добрим серцем і гумором!

Не буду вас втомлювати подробицями специфіки роботи зашморгом, труднощами, пов'язаними з глибиною ями, маленькими отворами і запахом...

Шкода, що ніхто не знімав усе це на камеру, в суєті і переживаннях не подумали про те, що ТАКЕ треба відобразити...
І ось після неодноразових спроб воно під «гучні оплески» з'явилося з надр туалету!

Брудний, переляканий і нещасний, він (або вона) вирішив, що одна неволя змінювалась іншою: що хорошого можна чекати від цих незрозумілих, страшних, небезпечних людей?

На твердій землі, ще не звільнений від зашморгу, він відразу отямився, спробував боротися і нас атакувати!

Сміливі жінки-рятувальники з вереском відступили, тільки водій Спецсервісу, Ігор, зберіг холоднокровність і витримку! «Страшного звіра» посадили в клітку і звільнили від петлі.

 Стали розглядати і гадати: хто ж це - нутрія або ондатра, як сюди потрапила і що з ним робити далі?
Вирішили, що ондатра, а ось як звірятко потрапило в центр міста - залишається загадкою! З приводу його майбутнього прийняли єдине правильне рішення - відпустити в природне середовище, на природу, до річки!
Маю зауважити, що під час рятувальних заходів ніхто з учасників не забруднився нечистотами, всі залишилися чистенькими!
Ондатра спритно вилізла з клітки між прутами і стала обстежувати будку машини. Нам довелося швидко закрити кузов і починати другу серію трилера - «Відпусти тварину на свободу»!
Раніше ми були незнайомі з любителями живої природи аптечного складу, а розходилися добрими друзями. Дуже вам вдячні, Алла Заможська, Наташа і всі інші чудові, симпатичні жінки, навіть імен не запитали похапцем, не встигли добре познайомитися, але все ще попереду, тільки привід для наступної зустрічі нехай буде інший, приємний!
Ми знайшли тихе місце біля річки і випустили звірятко на волю...
До речі, з машини виходити не поспішало, лаялося і знову лізло в бійку! Опинившись нарешті на свободі, жваво побігло до річки, але, побоюючись нашого переслідування, на півдорозі зупинилося, зайняло оборонну позицію і уважно спостерігало за тим, як я намагаюся до нього підібратися, щоб сфотографувати... Як тільки я скорочувала допустиму відстань, звір страшно стрибав мені назустріч і показував величезні зуби! Я з криками тікала, а Ігор водій сміявся!
Коли ми залишили нарешті його в спокої і зробили вигляд, що пішли, я спостерігала із-за кущів, як радісно і швидко він дістався до води! У своїй стихії він відчував себе бадьоро і впевнено, я зрозуміла, що з ним усе в порядку!

Ще 19 квітня я зрозуміла кілька важливих речей: ондатра - звір дуже розумний, хороших людей дуже багато і... я дуже люблю свою роботу!
Спасибі всім, у кого добре серце і жива душа!»

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись