Новини з 1996 року

Кременчуцькі водії втікають у Польщу. Там більше платять й менше відбирають

Олександр Курилов 03 грудня 2017 13:54 1019 0

Водії кременчуцьких "маршруток", які раніше працювали на маршрутах нашого міста, поступово перебираються на роботу в Польщу, де працюють за договором про працевлаштування. Тільки цього року кількість водіїв нашого міста, які вирішили попрацювати в країнах ЄС, складає не менше 50 осіб.

Про те, що водії наших "маршруток" поступово перебираються в Польщу, «Програмі Плюс» розповів представник підприємства АТП-15307, яке забезпечує перевезення пасажирів у Горішні Плавні, Світловодськ та по міських маршрутах №2-В, №9, № 12.

«Не менше півсотні водіїв автобусів із нашого міста нині виїхали за кордон на роботу. Вони приїжджають, побудуть вдома й знову їдуть працювати в польські міста», - зазначив співрозмовник.

За його словами, сьогодні в Кременчуці склалася ситуація, коли є маршрутні таксі і їх багато, однак на них нікому працювати. На тому ж АТП-15307 є тридцять запасних автобусів, але немає тридцяти вільних водіїв.

Мінімальна зарплата в Польщі, яку виплачують на руки, 1459 злотих. Середня зарплата на промисловості – 4353 злотих. Вартість однієї поїздки в громадському транспорті – від 3 до 4 злотих.

Єдина і найбільша прикрість – це курс одного злотого до гривні, який складає 7,6 грн.

До того ж, у Польщі інша організація роботи транспорту, ніж та, що  склалася в Кременчуці. Зокрема, в нашому місті водій щоранку має заплатити кошти за техогляд (технік-механік) та огляд медика – приблизно 300-400 гривень. Ці гроші -  заробіток звичайного кременчуцького директора маршруту, в якого немає нічого свого, бо всі маршрутні таксі він орендує у власників. Саме така картина характерна для більшості транспортних підприємств нашого міста.

Далі ж кременчуцький водій повинен заробити 400-600 гривень, якими він розраховується щодня за оренду мікроавтобусу. Ще водій маршрутного таксі повинен заправити мікроавтобус за власні кошти. Все, що залишиться, і буде зарплатою цього водія.

З такої організації перевезень у нашому місті висновок тільки один: водії наших "маршруток" уже давно озвіріли, через що в Кременчуці постійно відбуваються скандали з перевезеннями пільговиків та дітей. І якщо нічого не міняти, буде ще гірше. Водії, а попит на них великий, втікатимуть за кордон швидше,ніж робітники наших заводів.

Цікаво, що в нашому міськвиконкомі про все це знають, але…  

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись