Новини з 1996 року

Кременчуцькі учні допоможуть міським комунальникам. Безкоштовно, але за їжу

Олександр Курилов 28 березня 2016 13:47 846 1

Кременчуцькі чиновники визначилися з днями безкоштовної роботи дітей нашого міста, коли учні шкіл замість дорослих безкоштовно  вирішуватимуть комунальні проблеми.

Тож дні безкоштовної дитячої праці у нашому місті, які мають назву «Зелена толока», такі.

13 квітня учні всіх шкіл та ПТУ, що на Молодіжному, виходять прибирати парк Воїнів-Інтернаціоналістів. Після прибирання дітям дадуть кашу.

14 квітня діти Крюкова з граблями, мішками для сміття та лопатами йдуть прибирати парк ПАТ «КВБЗ». Там теж буде роздача учням продуктів харчування.

15 квітня усі діти, які не брали участі в прибиранні парків у Крюкові та Молодіжному, виходять прибирати парк «Придніпровський». По завершенні – колективне харчування.

Про те, що безкоштовна дитяча праця для комунальників – це гарно, у міськвиконкомі розповіла сьогодні керівникам шкіл заступник мера з гуманітарних питань Ольга Усанова.

За її словами, безкоштовна учнівська праця (традиції наших суботників з 1917 року) з прибирання парків були виховним моментом у житті нинішнього покоління. Вважається, що дитина, яка з року в рік прибирає парк замість дорослих прибиральників з комунальних служб, уже не буде смітити у такому парку.
Насправді нинішнє покоління кременчужан, кому нині від 30 років і більше, – пройшли школу суботників і воскресників у повному обсязі.  Однак це не означає, що громадяни стали соціально відповідальними й, вочевидь, справа не у безкоштовній праці.

За тим, що відомо, справа толоки у нас дуже розвинута. Але ніколи толока в селах чи містах  не означала вирішення проблем з прибирання міста, чим мають займатися комунальні служби й за що люди регулярно платять гроші.

Толока – це масове надання допомоги конкретним людям - під час проведення будівельних робіт тим, хто цього справді потребує.

Останнє щодо проведення суботників як таких, коли люди, а в даному випадку діти, безкоштовно виконують оплачувану роботу комунальників.

Відомо, що такого явища «суботників» у світі, окрім посткомуністичних країн, ніде немає. В країнах Європи така практика безкоштовної дитячої праці  не використовується.

Щодо практики виховання в європейських країнах, то мова йде про виховання з дитини особистості й тому там немає таких «свят» колективної праці.

Натомість принципи колективної праці й заразом колективної відповідальності  та безвідповідальності – це вже практика сталінсько-ленінських часів, які сьогодні міська влада намагається втілити в життя  у нашому місті.

Останнє, про що слід додати: репортеру цікаво, що з цього приводу думають самі міські педагоги. Зокрема, з приводу безкоштовної дитячої праці та майбутнього виховання колективною працею – те, чим займаються з року в рік.

     

Теги: Кременчуцька міська влада

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Олександр Курилов 28.03.2016 20:01

Ви багато були на суботниках і це вашу соціальну відповідальність зміцніло ? В Автозаводському райвиконкомі ? Там у вас одна відповідальність була - хто станцює краще всіх на столі під час дня алкоголізма.

«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 169 0
Концерт «Дизель шоу» в Кременчуці зібрав аншлаг. ФОТО 335 0
"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 589 0