Новини з 1996 року

Кременчуцькі учасники бойових дій розповіли студентам про війну

Юлія Билина 15 вересня 2015 19:31 1154 0

Зустріч відбулася в Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського.

На зустрічі яблуку ніде було впасти. На зустріч із бійцями завітали  майбутні правознавці та менеджери. Олександр Урін, доцент кафедри теорії, історії держави та права КрНУ представив гостей. Першим - свого колишнього учня, випускника Кременчуцької школи №17 1982 року випуску, а нині ветерана АТО Миколу Кравченка, механіка-водія БТРа батальйону оперативного призначення імені генерала С.Кульчицького. 

Пан Микола також очолює новостворену громадську організацію "Об'єднання учасників та ветеранів АТО Кременчука".

А там, на війні, він був у найгарячіших точках: захищав легендарну гору Карачун під Слов’янськом, пройшов Дебальцеве, Горлівку, Станицю Луганську... Разом із ним на зустріч зі студентами завітав його бойовий побратим -  Андрій Петриченко, командир відділення взводу батальйону.

Там, на Сході країни, чоловіки вперше дізналися, що таке армійське братство та взаємовиручка.

Микола Кравченко розповів, наскільки важливими для солдат є листи звідси, з мирних міст. Для солдат на фронті дуже важливо відчувати емоційний зв’язок із народом:  «Коли привезли перші листи, то здоровенні чоловіки в бронежилетах ходили й сльози ховали», – розповідає. Дуже  трепетно бійці бережуть дитячі малюночки. «Якось у Києві ми заїжджали в частину, я трохи промазав і погнув ворота частини. То нацгвардій ці вискочили: що ти наробив – ворота погнув! А наші бійці вибігли: «ой,ой, ой,  малюночки позривало».

Також своїми спогадами поділилися: Володимир Дзюба, Володимир Махоркін, Павло Саліков та Володимир Поляков. Подробиці читайте в найближчому номері газети "Програма Плюс".

Теги: Підтримка оборониАТО

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1252 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2250 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2866 0