Новини з 1996 року

Кременчуцькі учасники АТО та депутат Кременчуцької міськради. Про добровольців й військових

Олександр Курилов 21 березня 2018 18:04 1244 0

У Кременчуці сьогодні учасники АТО на своїх зборах у міськвиконкомі розбиралися, чи є депутат міськради Сергій Костромінов добровольцем, учасником АТО й чи заслуговує він пільг, на які претендує?

Причина розборів – депутат міськради й представник партії Ляшка Сергій Костромінов звернувся до Полтави, де рішенням спеціальної обласної  комісії його визнано добровольцем від нашого міста  й у відповідному переліку від Кременчука він поки що один.

Далі ж у таких випадках, за рішенням Полтавської обласної ради, людині надаються пільги, зокрема, по сплаті комунальних послуг у розмірі 75 відсотків.

Ще представникові звання "доброволець" оплатять лікування в санаторії один раз на два роки.

З того, що оприлюднено, – депутат міськради Сергій Костромінов справді був на передовій, але на нульовій лінії – 5 днів.

Решту він був у автомобільній роті, за 80 кілометрів, куди привозив для військових "Азова" автомобільну техніку.

Звідси й запитання, на яке шукали відповідь: чи може чоловік, який був на «нулі» 5 днів, вважатися таким, що брав участь в АТО  й заслуговувати на пільги?

Тож дві точки зору пролунало з цього приводу.

Перша – якщо чоловік сам пішов на передову, то він уже герой і кількість днів, проведених на бойовій позиції, не мають значення.

Ще інформація від військових – депутат міськради Костромінов у зоні АТО був, але участі в бойових діях не брав.

Втім на статус учасника бойових дій депутат Костромінов не претендує. Таке звання сьогодні дають тим, хто провів у зоні АТО не менше 45 днів.

Ще від учасників АТО в бік депутата Костромінова – вже зовсім неприємне. Мова про гроші та пральну машину, яка належала добровольцям "Азова" і яку забрали з великими труднощами.

Підсумку ж обговорення не було – лише суперечки й сварки.

Учасники зборів розійшлися, а все висловлене щодо депутата міськради залишилося.

Зрозуміло, що посвідчення учасника бойових дій депутат міськради не отримає, бо був  лише 5 днів на "нулі" й у бойових діях участі не брав.

А от чи має він пільги як доброволець – відповідь на це запитання дадуть депутати Кременчуцької міськради на черговій сесії.

З того, що пролунало у виступах сьогодні, – рішення по цьому передбачити неможливо. 

Неможливо, бо в нас багато кременчужан були в зоні АТО  й проводили там 5 днів. Але це не означає, що такі дії прирівнюються до того, що пережили справжні добровольці.

Сьогодні ж те, що ми бачили з пільгами, АТО й депутатом, нагадує приїзд порожньої маршрутки на зупинку, де її очікує неймовірна кількість пасажирів, які намагаються вскочити й зайняти сидячі місця.

У підсумку з цього безладу, що відбувся у виконкомі, – рішення тільки одне й про це «Програмі плюс» розповів секретар міськради Юрій Гриценко.

Він пообіцяв, що проведе спеціальну нараду з керівниками громадських об’єднань учасників АТО, соціального захисту, медиками з госпіталю.

На цій нараді чиновники виконкому складуть справжній список кременчуцьких добровольців та волонтерів і відправлять його на затвердження в Полтаву.

А вже після цього почнеться розгляд можливості надання пільг.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись