Новини з 1996 року

Кременчуцькі патрульні не чіпають компанії, які шумно розпивають алкоголь. Штрафують тільки "одинаків"

Валерія Макряшина 06 вересня 2019 14:00 1446 0

Кременчужани продовжують скаржитися на патрульних, мовляв, ловлять виключно самотніх чоловіків напідпитку, виписуючи їм штрафи за порушення громадського порядку та за появу в громадських місцях у п'яному вигляді, при цьому повністю ігнорують шумні компанії алкоголіків. 

Такі компанії є чи не в кожному дворі, найбільше їх на Молодіжному та в центрі нашого міста, особливо ними кишить вулиця Першотравнева, у дворах поблизу залізничного вокзалу, ринку та автовокзалу. Коли настає темрява, там просто страшно ходити, бо осіб напідпитку, які снують туди-сюди, там повно. Серед них багато молодиків не тільки під дією алкоголю. Це можна зрозуміти, переглянувши відео, які кременчужани публікують у соцмережах, на яких хлопці виглядають дивно і поводяться досить підозріло. 

І що примітно, патрульні там їздять, але чомусь на це уваги не звертають, навіть не виписують штрафи тим чоловікам, які сплять на лавках біля зупинки в самих трусах, брудні та чорні, як та смерть. 

 

 

"Чому їх не забирають і не виписують їм штрафи?" - обурюється громада. 

Мешканка Кременчука Оксана С. розповіла "Програмі Плюс", що недалеко від її будинку, а живе жінка якраз біля центрального ринку, чи не щодня збирається компанія любителів випити. За її словами, чоловікам десь під 50, їх шестеро і виглядають вони, м'яко кажучи, - неохайно. 

"Вони сміються та голосно кричать, але чомусь патрульні проходять повз них. Як ішли, так і пішли далі, ніби нічого не помітили. Здається, що вони бояться підходити до п'яних взагалі, зате одинаків хапають, не розібравшись у ситуації зовсім..." - обурюється жінка. 

Дійсно, чому патрульні не виписують штрафи на компанії? А все дуже просто, тому що, по-перше, з них взяти нічого, від таких людей сплати штрафу не дочекаєшся. А компанії молодих людей патрульні оминають, імовірно, з власних, нікому не зрозумілих причин.

Їх просто не зупиняють, але як побачать одного - інтелігента, який хильнув чарку-другу, то все - стартують до нього, на ходу заповнюючи бланк протоколу. 

"Сиділа я на зупинці, чекала тролейбуса, поряд - чоловік напідпитку... Він був із валізою, видно, що не наш, добре одягнений. Мабуть, до когось у гості приїхав. Ось пройшло хвилин 10 і на тобі - йдуть уже в наш бік правоохоронці...

Підійшли, спитали в нього документи. Далі що робилося - не знаю, бо приїхав тролейбус. Звичайно, я погоджуюся, що одного оштрафувати простіше простого. І таких історій дуже багато. Бомжів, які, немов чортяки, ходять п'яні, патрульні рідко зупиняють, як і молоді компанії... Чи вони їх бояться, не знаю", - зазначила кременчужанка Катерина Сергіївна. 

У патрульних же політика проста: випив - викликай таксі. 

Що каже закон?

Вулиця є громадським місцем, до людини патрульні ніяк не підійдуть, якщо вона знаходиться вдома. Якщо же людина напідпитку гуляє містом, то це вже порушник. Але не варто все сприймати буквально. 

Знаходимо статтю 178 - розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява в громадських місцях у п'яному вигляді. 

У першому пункті бачимо, що за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або пива на вулиці, стадіоні, у сквері, парку, громадському транспорті або в інших громадських місцях, крім підприємств торгівлі й громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволено відповідним органом місцевого самоврядування, або за появу в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, - передбачене попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Під цим слід розуміти порушення загальновизнаних норм і правил, грубі висловлювання, втрату відчуття сорому і непристойний вигляд, наприклад, брудний одяг, який викликає огиду й відразу. Сюди ж відноситься нездатність орієнтуватися в просторі... 

Якщо ж людина просто йде по вулиці п'яна, але при цьому одягнена охайно, не матюкається на всю вулицю, нікого не чіпає, вона що - теж ображає людську гідність?

Втім наразі патрульні самі вирішують, знаходиться громадянин у стані, що ображає людську гідність, чи ні. І тут єдине, що може врятувати кременчужан, - це тверезість. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1306 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1979 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2548 0