Новини з 1996 року

Кременчуцькі патрульні, мер та чиновники складатимуть іспит на знання державної мови

Людмила Скачко 24 грудня 2019 14:15 384 0

У МОН розробили проєкт іспиту на володіння державною мовою.

Загалом це стосується осіб, які претендують на зайняття посад держслужбовців, юристів, медиків та інших, визначених частиною першою статті 9 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Класифікацією рівнів володіння державною мовою та вимогами до них розроблюватиме і затверджуватиме Нацкомісія зі стандартів державної мови, яка і є організатором конкурсу.

Згодом комісія призначить організації, які будуть проводити цей іспит. Він буде складатися з двох частин: усної та письмової. Також комісія може встановити особливі вимоги для складання іспиту особами з особливостями зору, слуху та мовлення.

Письмова частина іспиту триватиме одну годину. Усна частина іспиту триватиме до 45 хвилин та на підготовку відповіді відводитиметься всього 20 хвилин.

За результатами іспиту особа отримає державний сертифікат про рівень володіння державною мовою. Він безкоштовний і діє безстроково.

Мовний закон передбачає штрафи для чиновників, які публічно відмовилися спілкуватися українською. Посадовець зобов'язаний виступати або давати коментарі державною мовою.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 547 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 441 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 494 0