Новини з 1996 року

Кременчуцькі підприємства відзвітувалися. Хто найкращий в промисловості і хто найгірший?

Олександр Курилов 14 січня 2021 12:20 298 0

У Кременчуці за висновками роботи у 2020 році визначилися три найкращі промислові підприємства. Усі інші, а мова ще про сто таких – у розряд найкращих не потрапили.

Й це останні звіти директорів нашої промисловості, до яких потрапляють повідомлення тільки від тих промисловців, яким є що сказати.

Отже найкращий кременчуцький завод, за висновками 2020 року, – ПАТ «Кредмаш», де вдалося підвищити обсяги виробництва на 19,6 відсотка й випустити аж 55 асфальтозмішувальних установок.

Інший рекордсмен, який зав’язаний на «Великому будівництві», - ПАТ «Мало-Кохнівський гранкар'єр» збільшив обсяги будівництва аж на 56,5 відсотка. Тут цифри взагалі вражають – півтора мільйона тонн щебеню, при тому що у вагон влазить 60 тонн і можна порахувати, наскільки цей кар’єр зріс вглиб і вшир.

Ще серед рекордсменів – Кременчуцький молокозавод, де вдалося збільшити обсяги виробництва на 4,6 відсотка й все завдяки тому, що в області збільшено виробництво молока. Тобто тваринництво, як і виробництво зерна, стало прибутковим.

Натомість усі інші наші виробництва такими досягненнями не відрізняються. Й тут мова перш за все про бюджетоутворюючий Кременчуцький вагонобудівний завод, де обсяги виробництва зменшено за рік на 70%.

Минулого року тут випущено лише 1569 вантажних вагонів. Також у минулому році підприємству вдалося продати 26 пасажирських вагонів, які випущено у 2019-му.

Натомість у 2021-му все залежатиме від бюджету, за кошти якого обіцяють купити одразу сто пасажирських вагонів.

Інші результати – такі.

Мінус 78,3% відсотка – це результат роботи ПАТ в коронавірусному минулому році ПАТ «Кременчуцький колісний завод», де виготовили лише 51,7 тисяч колісних дисків.

Про зменшення на 4 відсотки звітують на Кременчуцькому заводі технічного вуглецю, до якого теж дісталася криза автопрому.

Так само про мінус 4,4 відсотка в обсягах виробництва звітують на Кременчуцькій кондитерській фабриці «Рошен».

Менше на 12,4% минулого року працювали і кременчуцькі швейники.

Інше й теж показове – виявляється, велике будівництво, навпаки, негативно вплинуло на найбільший Кременчуцький кар’єр «Кварц», де обсяги виробництва зменшено й набагато.

Далі ж слід так розуміти, що аналогічна ситуація нині й у інших виробників, зокрема, «Джей Ті Інтернешнл Україна» та «Укртатнафти», де все мріють не стільки втілити в життя програму зі здешевлення бензину, як підвищити вартість цін на автогаз та зробити в Україні велику кризу.

Втім усе це – вже історія 2020 року. Будемо сподіватися, хоча насправді шансів – нуль, що у 2021 році з цим парламентом буде хоч трохи краще.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1098 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2101 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2717 0