Новини з 1996 року

Кременчуцькі підприємства почали шукати робітників

Юлія Билина 10 листопад 2016 12:09 1651 0

А ті - вже по закордонах.

У Кременчуці трохи ожив ринок вакансій. Багато підприємств шукають собі працівників. Правда, є дві проблеми: перша - потрібні переважно кваліфіковані робітники для фізичної праці, а серед шукачів роботи переважна більшість - люди з вищою освітою, що претендують на заняття інтелектуальні. 

Друга проблема - за час кризи хороші працівники вже виїхали за кордон. Про це "Програмі Плюс" розповіли в Кременчуцькому міськрайонному центрі зайнятості. За словами керівника центру Віктора Калашника, на сьогодні кременчужани працюють у Чехії, РФ та Польщі. Поляки приїжджають і забирають випускників прямо з профтехучилищ. Тож великі промислові підприємства міста відчувають дефіцит робочої сили.

На сьогодні працевлаштувати охочих готові майже усі заводи: "ожив" Кременчуцький сталеливарний (за словами В.Калашника, там планують набрати більше тисячі робітників, аби до весни вийти на колишній рівень виробництва), шукають кваліфікованих працівників Крюківський вагонобудівний, колісний завод, КрАЗ, Механічно-ремонтний завод, швейна фабрика "Кремтекс", виправна колонія №69, кар'єроуправління "Кварц" та багато інших підприємств. Є такі, що готові своїх працівників підвозити на робоче місце. Це "Полтавський ГЗК" та "Фероліт" із Горішніх Плавнів. Ожила деревообробна промисловість - шукає робітників багатьох спеціальностей компанія "Інтер-ліс". Причому тут, на відміну від багатьох інших підприємств, зарплати починаються від 3 тисяч гривень.

Взагалі-то низька зарплата - основна причина, через яку кременчужани не поспішають у промисловість. Якщо в Кременчуці завод готовий платити робітникові 2-3 тисячі гривень, то у сусідній Польщі - 2-2,5 тисячі євро.

Щоб ліквідувати дефіцит спеціальностей, міськрайонний центр зайнятості готовий навчати робітників за скороченим курсом - 4-5 місяців. Поки що набирають дві групи - кухарів та електрогазозварювальників. Кажуть: навчатимуть усіх охочих, не лише тих, хто має статус безробітного. Готові набирати групи на інші спеціальності, якщо буде попит. Співробітники центру зайнятості запевняють: можуть набрати групи навіть із робітників, що на сьогодні працюють, але хотіли б підвищити кваліфікацію.

Серед інших новацій - центр зайнятості готує відеопрезентації підприємств, особливо нових, мало відомих широкому загалу, аби зацікавити ними потенційних робітників і розповісти про умови праці, соціальну сферу тощо. За словами Віктора Калашника, поступово центр зайнятості реформуватимуть, аби перетворити в рекрутингову службу, тобто він буде більше уваги приділяти саме працевлаштуванню людей, а не утриманню їх на обліку задля оформлення субсидій, виплати допомоги тощо. Хоча поки що саму допомогу з безробіття нібито не скасовують. Але служба зайнятості намагається працевлаштувати людину, а не відразу присвоює статус безробітного. Для цього збирають вакансії звідусіль - навіть зі стовпів...

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 250 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 658 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 1140 0