Новини з 1996 року

Кременчуцькі медики очікують спалаху чотирьох штамів грипу: поради про те, як вберегтися

Людмила Скачко 12 січня 2020 12:05 605 0

ВООЗ було оприлюднено дані про те, що в сезон грипу очікується спалах трьох основних його штамів та одного додаткового: H1N1, H3N2, В/COLORADO, B/PHUKET.

Важливо, якщо в тому році ви робили щеплення, то в цьому вірогідність захворіти значно нижча.

Як відомо, раз на декілька років в Україні все ж трапляється сезон найвищої захворюваності, навіть з летальними випадками.

Пандемія – це сильна епідемія, для якої характерне поширення інфекційного захворювання на території всієї країни. Україна найбільше у світі постраждала від пандемії. Це поєднується з абсолютною нещепленістю українців проти грипу.

 

 

Тому регулярна вакцинація є дуже важливою. В першу чергу її потребують діти та літні люди.

Фахівці ВООЗ зазначають, що грип – так буде і в прийдешньому епідсезоні – супроводжується температурою тіла до 39 градусів. Також дуже часто хвора людина відчуває інтоксикацію, якій притаманні нудота, блювота, головний біль, зниження апетиту, загальна втомлюваність, запаморочення, ломота в тілі, іноді – діарея.

Перші симптоми грипу – це закладеність носа, біль у горлі, можливий кон’юктивіт. Найперша і єдина настанова лікарів щодо лікування грипу – це звернення за медичною допомогою до фахівця. Медики категорично забороняють займатися самолікуванням.

Антибіотики в наших аптеках продаються без рецепта. Тому люди вживають їх неконтрольовано, коли треба й коли не треба, в тім числі й при ОРВІ. Іноді дають їх дітям, навіть маленьким. Це дуже негативно впливає на організм. Наслідком такого лікування, особливо у дітей, може стати підвищена хворобливість.

Застосовувати антибіотики рекомендується лише за призначенням лікаря. Часто буває, що для лікування грипу достатньо противірусних препаратів.

Важлива складова лікування грипу – вживання великої кількості теплої рідини. Наприклад, чаю з лимоном, малиною чи смородиною. Згодиться будь-яке варення, що є в домі. Серед тих ліків, які можна призначити собі самостійно, – спреї проти закладеності носа і морська сіль для його промивання. За наявності "білого" нальоту в горлі його можна полоскати.

І лише лікар під час консультації може додати жарознижуючі чи протиалергічні препарати.

Найдієвішим способом профілактики грипу – щеплення. Та якщо вакцинуватися не встигли, можна застосовувати всі інші методи. Головний з них – більш ретельна особиста гігієна.

ГРВІ та грип найчастіше передаються повітряно-крапельним шляхом. Щоразу після відвідування громадських місць ретельно мийте руки. Вживайте вітаміни.

Також дуже важливо не переохолоджуватися. Якщо людина змерзла, особливо якщо промокли ноги, шанс серйозно захворіти зростає у рази.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 186 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 621 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 477 0