Новини з 1996 року

Кременчуцькі лікарі покращують свої навики, дізнаючись більше про коронарографію

Людмила Скачко 31 липня 2019 11:05 296 0

Учора, 30 липня, в лікарні інтенсивного лікування "Кременчуцька" відбулася лекція з лікарями кардіологами та сімейними лікарями на тему "Коронарографія та методи інвазійного лікування".

Лекцію проводила лікар-кардіолог І-ї категорії Надія Холодій, адже на її рахунку не одна сотня проведеної коронарографії. В лекції було висвітлено метод діагностики ішемічної хвороби серця – коронарографія, техніка виконання та методи інвазійного лікування атеросклеротичних уражень судин серця (стентування коронарних артерій).

Коронарографія - метод рентгенологічного дослідження уражень вінцевих (коронарних) артерій серця. Суть маніпуляції полягає в тому, що за допомогою провідника рентген-контрастна речовина подається безпосередньо в просвіт вінцевих артерій, після чого проводять серію рентгенівських знімків, на яких можна буде виявити наявність атеросклеротичних бляшок та ступінь стенозу, міокардіальних містків. Це спеціальна рентген-установка, яка дає змогу бачити, як рентгенконтрастна речовина йде по судинах.

 

 

Сама процедура виконується так – проводиться катетеризація , провідник заводиться в судини, які живлять серце, вводиться спеціальна речовина – вона рентген-контрастна і її видно на рентген-знімках. Після цього знімається невеликий ролик, де видно, як рідина з током крові йде до серця. І тоді вже лікар робить висновок – судина перекрита чи ні.

"Якщо перекрита - за допомогою спеціального балону ця судина роздувається і туди ж вставляється стент", - розповідає лікар кардіолог Надія Холодій.

Також лікар зазначає, що дана процедура дає змогу пацієнтам після проведення стентування продовжити тривалість та змогу вести повноцінний спосіб життя.

Метою лекції було довести до відому лікарів кардіологів про доцільність своєчасної сучасної діагностики та лікування ішемічної хвороби серця та можливість її проведення в умовах міста Кременчука .

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук разом з усією Україною згадав героїв, які виганяли нацистських загарбників. ФОТОрепортаж 177 0
Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 339 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 684 0