Новини з 1996 року

Кременчуцькі комунальники придбали китайський екскаватор, переплативши за нього сотні тисяч гривень

Валерія Макряшина 13 січня 2021 11:15 548 0

Нещодавно комунальне підприємство "Кременчукводоканал" стало власником сучасного багатофункціонального колісного екскаватора, який допоможе працівникам під час заміни ділянок трубопроводів та під час усунення ними аварійних ситуацій на мережах водопостачання та водовідведення.

Купили екскаватор моделі XE 150 WB, відповідно до оприлюдненого на сайті публічних закупівель Prozorro договору, за 5 млн 88 тис. грн, з яких 848 тисяч гривень - це ПДВ. "Чиста" вартість екскаватора китайського виробництва становить 4 млн 240 тис. грн

 

 

Везти з іншої області товар не довелося, бо торги виграв "Кременчуцький завод комунальної техніки "Альфатекс", запропонувавши більшу знижку, ніж конкурент (ТОВ "Торговий Дім Будшляхмаш"). У результаті екскаватор пішов з молотка за ціну, яка лише на 6 тисяч 333 гривні нижча оголошеної комунальниками на початку торгів. 

 


І це взагалі не дивно. У тендері вже не вперше перемогла  фірма  "Альфатекс", директором якої є чинний депутат Полтавської обласної ради Микола Корецький від партії "Батьківщина", якого, до речі, на відміну від його суперника, пов'язують товариські відносини з кременчуцьким нардепом Юрієм Шаповаловим. 


 

Екскаватор, як і взагалі техніка, нашому місту потрібен, але коштував він комунальному підприємству "Кременчукводоканал" дорого, зважаючи на більш вигідні фінансово моделі даного китайського виробника, які виконують аналогічні до моделі XE 150 WB функції. 

Більш того, в мережі "Програма Плюс" знайшла пропозиції колісного екскаватора моделі XE 150 WB за куди нижчу ціну, а це було складно, адже багато продавців приховують вартість, навіть сам завод "Альфатекс", бо ціна залежить від комплектації.

 

 

 

На одному із сайтів такий екскаватор, який був у використанні, продають за 3 млн 859 тис. 320 грн, на іншому новий пропонують купити за 1 млн 627 тис. 956 грн. Майже аналогічний за характеристиками, але трохи важчий екскаватор моделі XE 150 W в Узбекистані продають за 1 200 000 000 сум, що дорівнює 3 млн 194 тис. 779,68 грн.