Новини з 1996 року

Кременчуцькі фанати у перспективі зможуть зіграти з улюбленими гравцями в кіберхокей

Ксенія Омельченко 10 листопад 2017 10:48 283 0

За інформацією прес-служби ХК «Кременчук», зараз розробляється гра, де будуть грати команди з Чемпіонату України. 

Складність виникає через відсутність команд для кількості. Для повноцінного чемпіонату і сезону з кіберхокею треба дванадцять команд, а у нас зараз шість.

Кіберспорт в Україні живе і розвивається вже понад 10 років, а то й більше, і перші турніри проходили саме в нас. У кінці квітня 2017 року в Києві пройшов міжнародний кіберспортивний турнір The Kiev Major з комп'ютерної гри Dota 2.

Місцем проведення став Національний палац мистецтв «Україна». У турнірі взяли участь 16 команд: вісім запрошених колективів і вісім переможців регіональних кваліфікацій. Уперше в історії змагань, організованих розробником гри - компанією Valve, турнір пройшов на пострадянському просторі. Призовий фонд турніру склав три мільйони доларів, з яких один мільйон дістався переможцю, європейському колективу OG.

Не стоять осторонь і шанувальники українського кіберхокею. У 2017 році в комп'ютерній грі NHL вже доступні команди третьої за силою професійної ліги Північної Америки - ECHL, а також Кубок Світу 2016, але внутрішня першість і команди, небайдужі українським уболівальникам, які почали створювати чемпіонат України в комп'ютерній грі.

Один з ініціаторів вітчизняного чемпіонату з кіберхокею В'ячеслав Почернін з Полтави розповів про плани розвитку прес-службі ХК «Кременчук»:

- Існує група людей з різних країн, яким цікаві в кіберхокеї чемпіонати України, Казахстану, Білорусії... Мені, як вболівальнику «Кременчука» та всього українського хокею, ця ідея сподобалася і я почав допомагати її втілювати в життя. Це копітка робота зі створення комп'ютерних команд і гравців уже триває досить довго, але пройдено великий шлях.

Складність виникає з тим, що для повноцінного чемпіонату і сезону з кіберхокею треба дванадцять команд, а в нас зараз шість. Доводиться додавати клуби, які на даному етапі не беруть участі в першості - «Сокіл», «Вінницькі Гайдамаки», «Дженералз», «Витязь» і т.ін.   Ми вже проводили пробні матчі з українськими командами в онлайні.

У цьому сезоні плануємо закінчити робити чемпіонат України з кіберхокею, і українські вболівальники зможуть зіграти на комп'ютері з вітчизняними клубами. Сподіваюся, що це допоможе популяризації й розвитку українського хокею...

Нагадаємо, що 31 березня 2017 року Україна на засіданні в Міністерстві молоді та спорту визнала кіберспорт на законодавчому рівні.

Варто нагадати, що раніше кіберспорт визнали в Китаї, Кореї, США, Франції, Німеччини, Індії, Данії, Швеції та інших країнах, а в Китаї й Швеції уроки кіберспорту навіть додали до шкільної програми.
 

Кадри з пробного матчу чемпіонату України з кіберхокею:
 


 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись