Новини з 1996 року

Кременчуцькі філіали «Газпрому»? Міські енергопостачальники оголошують одне одному судові війни

Олександр Курилов 20 листопад 2016 16:36 1277 0

За що сваримося?

У Кременчуці у стосунках між представниками міської влади та компаніями-надавачами послуг замість нормальної співпраці, коли всі чують один одного й при цьому чують мешканців, настав хаос.

У такому хаосі вже не йдеться ні про послуги з їхньою якістю, ні про людей, але вся наша міська верхівка починає жити, як в останній день свого життя.

А перші, хто вирішив, що завтра – потоп, і ми всі помремо, тому гроші слід відбирати один в одного саме зараз  і негайно, – ПАТ «Кременчукгаз»…

Це адміністрація ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод»  оприлюднила свій прес-реліз, який назвала «Про тарифи, арифметику та добросусідство».

Зрозуміло, що в самому документі про жодне добросусідство мови немає. Натомість є заява, що ПАТ «КВБЗ» не може підвищити тарифи для КП «Теплоенерго», хоч на цьому підприємстві їх звинувачують у протилежному.

Ще є заява головного енергетика вагонобудівного Олега Костянтинова про те, що на заводі з субсидіями через ПАТ «Кременчукгаз» втрапили в халепу.

Зміст його такий.

ПАТ «КВБЗ» купує газ для роботи своєї ТЕЦ. ТЕЦ гріє теплоносій для КП «Теплоенерго», а те в свою чергу продає тепло громадянам.

У підсумку, якщо йти в цьому ланцюжку від зворотного результату, то ТЕЦ «КВБЗ» має отримувати компенсацію за субсидії, з яких розраховуватимуться за куплений у ПАТ «Кременчукгаз» природний газ.

Однак такої компенсації від уряду не було, вагонобудівний завод залишився винним «Кременчукгазу» 500 тисяч гривень, а замість заяв, що газовики будуть чекати коштів, отримав від них на додачу  судовий позов про погашення боргів на 1 мільйон гривень.

Причому борг у цьому позові вагонобудівникам - 500 тисяч гривень і ще штраф – стільки ж.

Цікава сама заява від ПАТ «КВБЗ», керівник якого Володимир Приходько не очікував такої халепи.

Замість нього до ЗМІ звертається головний енергетик зі сподіванням, що репортери надрукують його теплі слова про добросусідство, про те, що Кременчук - він один, і газовики з коштами якось би трохи перечекали, ніж бігти в суд попереду паровоза.

Сам «Кременчукгаз», до речі, розлючені крюків'яни у своєму посланні називають філією російського «Газпрому». От тільки, хто у Кременчуці Сєчін і Путін – не кажуть.

Натомість додають, що варто було б прискорити спорудження міського проекту в Крюкові – будівництво окремої котельні, на що цього року наші чиновники не знайшли ні грошей, ні часу.

А ще попереджують міського голову Кременчука Віталія Малецького, що всі стрілки в цій справі з судом і газом вагонобудівники переведуть саме на нього.

Загалом на цьому можна було б зупинитися й обмежитися звинуваченнями в  бік «Кременчукгазу» щодо  його причетності до «Газпрому». Ще сказати: «пропав кременчуцький бюджет». Але є така річ як причини і наслідки. І мова тут про таке.

То про що забуваємо?

А забуваємо ми ж про одне. ПАТ «Кременчукгаз» - контора приватна й, окрім її власників з Херсона, тут ніхто більше рішення не приймає.

Звісно, перед прийняттям рішення точку зору місцевих газових  керівників запитують.

Ситуація ж з ПАТ «КВБЗ», опаленням Крюкова й ПАТ «Кременчукгаз» з розрахунками - легко прогнозована.

Бо до цього у місті була ситуація з нарахуванням усім мешканцям неіснуючого боргу за газ. Усім нарахували щонайменше по 200 гривень неіснуючих боргів.

Про це наші чиновники згадували, але потім забули. Тобто це минуло безболісно для наших чиновників і погано для кременчужан. Але хто й коли на цих людей дивився?

Є й інша тема – загальнобудинкових газових лічильників. І тут мешканці міста знову залишилися наодинці з ПАТ «Кременчукгаз» і без жодної підтримки з боку мерії.

Є й третя тема – будівництво окремої котельні для Раківки, про яку говорили й далі забули,  за що тепер ПАТ «КВБЗ» заплатить мільйон гривень.

Чи могли кременчуцькі газовики вчинити інакше, ніж подати в суд на ПАТ «КВБЗ» за неоплачений, але спожитий газ для виробництва тепла?

Звісно, могли.

Але ця тема не цікавила раніше міськвиконком і не цікавила самих вагонобудівників. Їх представники в міськраді боролися з усієї сили за нікому не потрібні тролейбусні кредити з дикою переплатою, але мовчали про нову котельню на Раківці. І з кого сьогодні за все слід спитати?

Втім це вже запитання до безпосереднього керівника ПАТ «КВБЗ» - Володимира Приходька.

Якщо він бачить, що всі ці проблеми, окрім нього, нікому не цікаві ні серед наших чиновників, ні серед депутатів міськради, то чому сам не проявить громадську ініціативу й не скаже: а зберемо для початку всіх наших енергопостачальників та спробуємо вирішити наші конфліктні питання.

А далі вже – якщо не вийде, тоді почнемо обзивати один одного філіями "Газпрому".

Прес-реліз ПАТ «КВБЗ» з цієї теми додається.

ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО “КРЮКІВСЬКИЙ ВАГОНОБУДІВНИЙ ЗАВОД”

 
  ПРЕС-РЕЛІЗ

 

 

 

18 листопада  2016 року

Про тарифи, арифметику та добросусідство

Днями місцеві засоби масової інформації, посилаючись на заступника директора КП «Теплоенерго» Ігоря Тищенка, поширили інформацію, що тепло, яке підприємство купляє для населення у ТЕЦ  ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», з 1 жовтня 2016 року подорожчало на 17%.

Ця інформація, м’яко кажучи, неточна, неправдива.

Установлювати і затверджувати тарифи на електричну й теплову енергію, що виробляють ТЕЦ, ТЕС, АЕС та установки з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії, - це прерогатива Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг - НКРЕКП.

Час від часу Комісія, опираючись на чинну ціну газу, коригує тарифи на виробництво теплової енергії. Згідно з Постановою НКРЕКП №3093 від 24 грудня 2015 року та внесеними до неї 28 квітня 2016 року (Постанова НКРЕКП №668) змінами, ПАТ «КВБЗ» встановлено тарифи на виробництво та надання населенню послуг з опалення та гарячого водопостачання 870,16 грн. за 1 Гкал (без ПДВ). Цей тариф чинний і на сьогоднішній день.

У Постанові НКРЕКП №1706 від 29 вересня 2016 року, яку називають журналісти, зазначено: «Установити ПАТ «КВБЗ» тарифи на виробництво теплової енергії, що використовується іншими споживачами – 917,31 за 1 Гкал (без ПДВ)». Тобто тариф для населення без змін. Що стосується відсотків, - тариф для інших споживачів збільшився на 5,4%.

Для чого поширюється неточна, неправдива інформація, кому це потрібно, хіба міській громаді? Чи хтось мав на меті викликати суспільне обурення й невдоволення? 

У галузі теплозабезпечення Кременчука і так вистачає проблем, які необхідно порушувати й розв’язувати негайно. До того ж робити це потрібно на державному рівні, а не відволікати від них людей. Так, сьогодні для підтримки населення впроваджено систему надання пільг і субсидій, розстрочку платежів – це, звісно, справа добра. Держава, надаючи їх громадянам, гарантувала виробникам теплової енергії та постачальникам комунальних послуг їх відшкодування. Цього року кількість адресатів субсидій значно зросла, а кошти на відшкодування в бюджет 2016 року на це не закладено. Наприклад, у жовтні нарахована до відшкодування сума для міста склала 9,4 млн грн., а надійшло з бюджету тільки 6,4 млн грн.

У цілому це спричиняє своєрідну ланцюгову реакцію: «Теплоенерго» недоотримало кошти з бюджету за опалення й гарячу воду, ТЕЦ КВБЗ недоотримало від «Теплоенерго» за теплоносій, «Кременчукгаз» недоотримав від КВБЗ понад 600 тисяч гривень за транспортування газу.

КВБЗ – підприємство, що зробило і робить значний внесок у розвиток міста. Навіть такі спірні ситуації, як заборгованість «Теплоенерго» за тепло (на сьогодні близько 27 млн грн.), прагне розв’язати їх без з’ясування в судах, шукає компромісні варіанти. Адже ми всі живемо в одному місті й маємо працювати на благо його громади.

На жаль, напевно, так не думають у ПАТ «Кременчукгаз», що 3 листопада без будь-яких попереджень і досудового врегулювання питання (графік розстрочення платежів та ін.) подало позов до суду на ПАТ «КВБЗ» з вимогою заплатити борг та штрафні санкції на суму більше 1млн грн. Українці з їх традиціями добросусідства так не чинять. Складається враження, що в нас у місті діє філія "Газпрому", і старається якомога більше нашкодити громаді. Бо тепер, якщо комунальне підприємство невчасно  розрахується за спожите тепло, КВБЗ теж змушений буде позиватися. Про це, а також про необхідність прискорення процесу будівництва на Раківці комунальних котелень іде мова  у низці листів голови правління ПАТ «КВБЗ» Анатолія Шабали до міського голови Віталія Малецького.

Ось така непроста ситуація, розв’язання якої у більшості залежить від прагнення всіх зацікавлених сторін знайти компроміс, поважати одна одну, мешканців міста. 

Олег Константинов, головний енергетик ПАТ «КВБЗ».

 

 

Теги: Кременчуцьке комунальне господарство

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 578 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 977 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1431 0