Новини з 1996 року

Кременчуцькі депутати хочуть оголошення війни з Росією. Міський голова Кременчука ініціює

Олександр Курилов 19 березня 2017 11:52 1229 1

Депутати Кременчуцької міської ради від сумновідомої «Батьківщини», лідери яких оголосили, що перебувають в опозиції до держави, внесли свою частку у повний раздрай України, як такої.

Відповідне рішення з цього приводу, аби взагалі подальше існування нашої країни було поставлено на межу, пропонується прийняти депутатам міської ради на черговій сесії у квітні.

Загалом, саме звернення, яке виносить на затвердження своїх колег найближчий помічник мера Кременчука Віталія Малецького й відомий за своїм скандалом у міськраді депутат Олександр Головач, пропагандистське й передвиборче.

Серед того, що вимагатимуть від уряду кременчуцькі депутати, – відмінити формулу, за якою Україна купує вугілля в Європі. Також мова про те, аби здешевити тарифи й головне – назвати АТО на сході війною з Росією.

Самі пропозиції депутатів цікаві й, здається, – нездійсненні. Причина – у  нас і справді йде війна на сході, але не просто війна, а те, що називається «гібридна війна». Депутати міськради про це нічого не говорять, але.

Відмінність нинішньої гібридної війни від тієї, що була в 1941-у, -  російські війська, які наступають на Україну на сході, ще не бомбардували Київ бочковими бомбами, аби зробити з нього друге Алеппо.

Однак якщо оголосити гібридну війну просто війною, то врешті-решт саме так і буде й цим оголошенням ми розв’язуємо руки агресору й нічим більше його не стримуємо.

Зрозуміло, що депутати міськради можуть вимагати зменшення тарифів на тепло та електричну енергію, але для такого слід буде знову повернутися до корупційних схем встановлення вартості газу та його продажу. Нині ж ціна на газ в Україні одна для всіх.

Можна багато говорити, що інформація про вплив тарифу Роттердам, сама Нацкомісія з державного регулювання компослуг  спростовує і які аргументи наводить. Але кожен сам може зайти на сайт http://www.nerc.gov.ua/

А поки що є така інформація з цього приводу - через події на сході, в тім числі й дії терористів в ОРДЛО, вартість електроенергії зросте. І мова тут не стільки в оголошенні блокади з боку України для окупованих територій, як у діях загарбників. Росія шляхом гібридної війни відбирає в України Донбас, як і раніше Крим. Відповідно, загарбники рано чи пізно заберуть в України все, що вони прибрали до рук – вкрали й віджали.

А от що цьому протиставити – таких пропозицій, на жаль, у майбутньому звернені кременчуцьких депутатів не існує. Втім мета звернення депутатів міськради тут протилежна – довести все до повного розвалу.

Текст звернення, яке планується прийняти на сесії міськради, – додається.

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Кременчуцької міської ради до Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо суспільно-політичної ситуації  в Україні

     Територіальна громада міста Кременчука дуже схвильована загостренням суспільно-політичної ситуації в Україні, яке виникло навколо проблеми торгівлі з тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей. Після припинення із цих територій поставок вугілля антрацитової групи для українських ТЕС, уряд оголосив про здійснення надзвичайних заходів в енергетичній галузі. Хоча варто нагадати, що у 2016 році НКРЕКП затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію споживачам. У ній також враховується ціна вугілля. Відповідно до цієї методики вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою «вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну». Роттердам – це порт в Нідерландах, куди приходить вугілля для продажу в Європі. Україна має власний видобуток вугілля, але формула «Роттердам плюс доставка» застосовується і до українського вугілля, видобутого у Донецькій, Луганській, Дніпропетровській областях. За час застосування цієї формули тарифи на тепло та електроенергію в Україні  кілька разів підвищувалися. Але чому ціна на українське вугілля визначається за формулою «Роттердам плюс»? І яку тоді небезпеку для енергетики країни може нести припинення торгівлі з ОРДЛО, якщо ми сплачуємо за вугілля світову ринкову ціну і можемо його купувати в Роттердамі? А якщо українське вугілля, український газ, український мазут, який вироблений із української нафти, обходяться для власників енергогенеруючих компаній значно дешевше, ніж за світовими ринковими цінами, то чому тоді українці повинні платити за електроенергію, газ та тепло за завищеними тарифами?

     Кременчуцька міська рада вимагає:

  • негайно знизити тарифи на тепло та електричну енергію;
  • провести перерахунок та повернути людям надлишково сплачені кошти з моменту початку застосування формули «Роттердам плюс доставка»; 
  • почати офіційно називати АТО – війною, а режим на тимчасово окупованих територіях – російською окупацією, закрити кордони із окупантами та повністю припинити торгівлю з тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей та залізничне й автомобільне сполучення через лінію зіткнення в Донецькій та Луганській областях, прийнявши для цього всі необхідні закони;
  • з метою забезпечення енергетичної незалежності України негайно взяти під контроль держави увесь існуючий видобуток нафти, газу, вугілля та максимально спрямувати його в енергетичну галузь. 

      

                               Прийнято на пленарному засіданні  ХХ сесії Кременчуцької міської ради

                               VІІ скликання 04 квітня 2017 року

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Иван 19.03.2017 13:58

Ню-ню...Говорит крокодил и проплывает дальше.Интересно будет посмотреть,как наши "вояки"супротив регулярной армии РФ повоевать попытаются)))А особливо,ежели ими нацики командовать будут))).

У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 237 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 193 0
Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 407 0