Новини з 1996 року

Кременчуцькі депутати хочуть контролю за комунальними підприємствами. Буде 19 наглядових рад

Олександр Курилов 06 лютого 2017 16:41 679 0

Депутати Кременчуцької міської ради пропонують надалі контролювати роботу комунальних підприємств. А таких підприємств у місті 19 й усі вони збиткові.

Натомість зробити їх прибутковими пропонується через створення на кожному спеціальних наглядових рад, до участі в яких представників громадськості не запрошуватимуть.

Відповідний проект рішення з приводу чергового покращення роботи наших комунальників виносить на розгляд чергової сесії міськради депутат Олександр Кальченко.

За його підрахунками, такі ради у складі від 6 до 12 осіб слід створювати за участю як мера міста, так і депутатів міськради та керівників управлінь, яким ці підприємства підпорядковані. Тобто кожному по третині голосів.

«Власником цих підприємств є не міський голова чи виконком, але громада міста й мешканці Кременчука не мають жодного уявлення, на що саме витрачаються їхні податки, за рахунок яких ці комунальні підприємства існують», - зазначає депутат міськради.

На його думку, запропоновані ним наглядові ради є важелем, який примусить директорів цих підприємств працювати чесно.

Про що слід додати – у своєму проекті рішення депутат Кальченко не пояснює, чому в справі контролю він обмежується лише участю самих депутатів та представників міської влади.

Останнє – це про перспективи й вони для депутатського рішення не дуже добрі.

Зокрема, таке рішення прийнято не буде і ось чому. Якщо сьогодні ті ж комунальні підприємства не оприлюднюють результати своєї діяльності, яка утаємничена, то зрозуміло, що ніяку громадську раду до цієї справи ніхто не допустить.

Щодо самих мешканців міста, то їм залишиться лише міркувати над окремими питаннями. Зокрема таким: ось у міськвиконкомі є комунальне підприємство «Приринкова площа», але чим у цьому підприємстві займаються – мало хто знає і навряд чи хто дізнається.  

Теги: Кременчуцька міська влада

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 467 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 749 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 927 0