Новини з 1996 року

Кременчуцькі борці з собором в активізації. Провели набір неповнолітніх підлітків та роздали плакати

Олександр Курилов 17 вересня 2018 15:25 2041 0

У Кременчуці вчора – нове «антисоборне» дійство, за яким місцеві противники будівництва Собору на площі Перемоги  вийшли до міськвиконкому, аби сказати своє «проти».

І це вже друга така вистава,  організацію якої проводять через соцмережі.  Втім якщо, як і минулого разу, кількість «собороборців»  не перевищила п’ятдесят  осіб, то вчора  в організації протесту були зміни.

Зміни - це діти, яким спеціальний організатор вручив намальовані плакати, з якими підлітки простояли годину й потім усе це повернули.

Ще в змінах – представники старшого покоління.

«Проходила по площі та побачила, що відбувається. І мене здивували 15-річні діти, яким дорослий чоловік роздавав плакати, аби вони їх тримали в руках.

Так розумію, що цих підлітків набирали через спеціальну групу «ВКонтакте», аби вони постояли з годину на площі й пішли собі потім далі.

А інше, що здивувало, – це вже немолоді люди, віком 81 рік, які прийшли на площу, аби заявити, що їм собор не потрібен», - розповідає «Програмі плюс» про свої враження репортер газети «Вісник Кременчука» Євгенія Гамза, яка робила відео із заходу.

І з оприлюдненого можна було почути, що присутні вимагали провести громадське обговорення будівництва Собору, хоча такі обговорення проходили двічі з оголошеннями й лише після цього депутати прийняли рішення про дозвіл на спорудження храму на його історичному місці.

«Я  не прихильник будівництва Собору на площі. Він мені не потрібен сьогодні. Однак є люди, які про це просять і не розумію, чому ми маємо в цьому проханні відмовляти.

В усіх містах Європи кафедральні Собори стоять на головних площах. І там же на головних площах ставлять Новорічні ялинки, відбуваються ярмарки й одне іншому не заважає», - додає Євгенія Гамза.

Інше, про що варто сказати, кременчуцькі «богоборці», як і їх попередники, що знімали дзвони та хрести з церков  у 20-х роках минулого сторіччя, взагалі плавають у питаннях співіснування людей та храмів і не розуміють, про що взагалі йдеться.

«УПЦ КП утворилося відокремленням від УПЦ МП. Тож ще під питанням, які вони українські», - зазначає в соціальних мережах місцевий противник будівництва Собору на площі Віктор, який просто полінився відкрити книжку та хоч щось почитати з цієї теми, перш ніж висловлювати свої думки.  

Останнє, про що слід додати, – це висновки. А їх можна робити за наявністю підлітків, набраних за оголошенням в Інтернеті, аби тримали плакати проти будівництва.

А висновки – саме ті, про які нас попереджують у Російській православній церкві, що в Україні буде протистояння громадян аж до крові.

І причина цього – надання Вселенським православним Патріархом  Варфоломієм Томосу про створення Української помісної православної церкви.

Тож усе це нас очікує і каталізатором такого може стати будь-що. Зокрема, в Кременчуці – намагання збудувати Собор на його історичному місці. В інших містах буде те ж саме, хоч там і Собори не будують.

А щодо самого Собору, який має постати, та протестів проти його будівництва, то слід сказати, що все це в історії Кременчука було більш ніж сто років тому.  Священики з тодішнього Собору та миряни  сто років тому протестували проти будівництва поруч будівлі банку.

Однак у підсумку тодішніх подій – усім вистачило місця на площі:  і віруючим,  і невіруючим. І те ж саме буде й сьогодні.

А вже років через сорок кременчужани, які будуть після нас і які про нинішні події знатимуть лише з книжок, будуть думати про наше  покоління лише одне: що їм у 2018 році в Кременчуці в житті не вистачало, при тому,  що місця в результаті вистачило всім?

 

Фото: Дмитро Бабець

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 644 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 840 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1200 0