Новини з 1996 року

Кременчуцькі батьки можуть взяти участь у опитуванні щодо онлайн-навчання дітей

Валерія Макряшина 10 квітня 2020 10:25 792 0

Офіс освітнього омбудсмена ініціював проведення опитування батьків школярів про навчання дітей під час карантину.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов. 

"Навчання під час карантину стало певним викликом для вчителів, батьків та учнів. Цей досвід є надзвичайно важливим для нас усіх, аби зрозуміти, що зараз відбувається в освіті та які висновки ми з цього досвіду зробимо. Зараз я спостерігаю три виразні тенденції, три варіанти організації дистанційного навчання на рівні закладу освіти. 

Варіант перший – позитивний.

Вчителі постійно на зв’язку з учнями, батьками, керівництвом школи, відстежують важливі новини щодо дистанційного навчання, сумлінно готуються до уроків на онлайн-платформах, не обмежуються “начиткою”, а пропонують учням ретельно вибудувані завдання адекватного обсягу, перевіряють їх виконання, ведуть облік оцінок за період карантину.

Варіант другий – формальний.

Ці вчителі нібито проводять дистанційне навчання. Але роблять вони це у формі закинутого у Viber переліку завдань (іноді – просто фотографії – написаного від руки аркуша з переліком параграфів та завдань). 

Виконання завдань або не перевіряється взагалі, або дуже вибірково. Обсяг завдань – величезний і не узгоджується з іншими предметами.

Варіант третій – негативний, тобто відсутність навчання. Це відсутність бажання, зусиль та можливостей для організації навчання дітей під час карантину.

Причин такого стану може бути декілька. Деякі вчителі під час карантину взагалі відмовляються працювати з дітьми, не роблять нічого, ігнорують вимоги батьків та керівництва школи, тут немає сенсу звертатися до професійної гідності таких педагогів.

Частина цих педагогів не володіє необхідними навичками для організації дистанційного навчання. У деяких педагогів відсутнє потрібне комп’ютерне обладнання та достатня швидкість інтернет-з'єднання для проведення дистанційного навчання. Також, звичайно, я бачу велику проблему в чинному законодавстві, яке поки що не розглядає і не пропонує актуальних та сучасних рішень для проведення дистанційного навчання в таких складних умовах", – написав він. 

Тому зараз хочуть побачити дистанційне навчання очима батьків: усіх просять висловлюватися відверто, щоб могли зрозуміти, які проблеми виникли з навчанням під час карантину в батьків та дітей.

Результати опитування будуть представлені на Антикризовому національному онлайн-EdCamp’i, а результати та пропозиції будуть надіслані до Міністерства освіти і науки України.

Заповнення опитування займе до 10 хвилин часу.

Якщо в закладі освіти навчається більше ніж одна дитина, просять заповнити окремі анкети. Опитування за посиланням: https://bit.ly/2JNJcK7

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1151 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2150 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2768 0