Новини з 1996 року

Кременчуку потрібні педіатри, сімейні лікарі та гінекологи - медичні вакансії тепер в одному місці

Марина Баніт 20 січня 2017 13:39 853 0

Уперше опубліковано інформацію про вакансії лікарів практично з усіх куточків України, серед яких інформація про кременчуцькі та обласні полтавські вільні вакантні посади.

«Чудова ініціатива молодих лікарів з оприлюднення інформації щодо вакансій у закладах охорони здоров'я по всій Україні!» - так охарактеризувала виконуюча обов’язки міністра охрони здоров’я Уляна Супрун сайт, який створили лікарі та депутати за власної ініціативи.

Але сайт чомусь створений у рамках прориву активістів, а не за ініціативи самого Мінохорони здоров'я.

Євгеній Гончар, Констянтин Яриніч, Еріх Островка, Олена Беденко, Дмитро Кекух, побачивши проблему працевлаштування медичних фахівців та наявності достовірної інформації зсередини, вирішили не чекати міністрів, а зробити усе самі. Так створено "Портал медичних вакансій"

«Проблема доступності інформації про вакансії актуальна і для випускників медичних факультетів, які шукають перше місце роботи, і для досвідчених лікарів, які хочуть змінити роботу або ж вони переїхали із зони АТО або АР Крим.

На жаль, чиновники дуже часто не надають інформацію про вакансії і особливо актуальна ця проблема в деяких обласних центрах, де працевлаштування лікарів у державні лікарні фактично перетворилося на "бізнес".

 Упевнений, у майбутньому проблема з працевлаштуванням вирішиться сама собою, так як на зміну соцфеодалізму прийде вільний ринок», - пояснив Євгеній Гончар на своїй сторінці у ФБ.

Організатори проекту наголошують, що з нового року завдяки прийняттю Закону України  3312-д випускники медичних факультетів не повинні примусово відпрацьовувати 3 роки і після закінчення інтернатури вільні у виборі місця роботи, тож база вакансій їм повинна допомогти в цьому. У свою чергу місцеві громади повинні задуматися про створення конкурентних умов для залучення кадрів.

Запустили цей проект, щоб змусити владу створити прозорі умови у сфері медичного працевлаштування. Тобто наразі – це пілотний проект, до якого привертають увагу задля подальшого законодавчого врегулювання. На даний момент не всі обласні державні адміністрації охоче надали інформацію, дехто відписалися, вирішивши, що депутатський запит, який був зачитаний з трибуни Верховної Ради спікером, не досить вагомий аргумент, щоб відповідати по суті, і списки вакансій  не надали.

Для публікації зазначеної інформації на регулярній основі необхідне створення відповідної нормативної і технічної бази Міністерство охорони здоров'я України.

Тож після такого кроку міністр охорони здоров’я на власній сторінці визнала, що «забезпечення трудової мобільності лікарів та медичного персоналу є однією зі складових медичної реформи, окрім цього, у майбутньому будуть запроваджені механізми прозорого розподілу та працевлаштування випускників медичних вузів. Зі свого боку, Міністерство також готується передавати інформацію про вакансії, яка до нас надходить, для розміщення на цьому сайті».

Читайте також: Депутати Гордєєва та Піддубна наочно показали, на що саме кременчужани витрачають кошти за опалення

У Полтавській області відгукнулися на запит та представили на сайті вакантні посади Полтавської області.

У список закладів з Кременчука, що надали дані, увійшли  Кременчуцька Центральна районна лікарня, Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги, Кременчуцький міський пологовий будинок, Кременчуцька міська дитяча лікарня, Кременчуцькі міські стоматологічні полікліники - 1, 2, 3 та дитяча, міські лікарні тощо.

У переліку можна ознайомитися з тим, скільки у певному закладі штатних посад усього, скільки з них зайнято та скільки вакантних посад з урахуванням сумісництва й кількість лікарів, що влаштовані більш ніж на 1,0 ставку.

Місто переважно потребує лікарів сімейної медицини, педіатрів, акушерів, гінекологів. Багато лікарів працюють на понад  1,0 ставку, а у вакансіях, що лишаються, окрім найбільш затребуваних, – лише по 0,25 та 0,5 ставки пропонується від того, що не розібрали. 

Тож медики можуть шукати для себе роботу за допомогою даного реєстру, мешканці можуть ще й аналізувати, що у медичній сфері відбувається.

 

 

Теги: Політика КременчукаЖиття КременчукаМедицина Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись