Новини з 1996 року

Кременчуку не снилося. Піщане за 1,2 млн грн і за рахунок лінії вінницького заводу стане чистішим

Валерія Макряшина 15 листопад 2019 11:40 3788 0

Тверді побутові відходи в Кременчуці вивозять для захоронення на полігон твердих побутових відходів, які часом перебирають та сортують бригади ромської національності, принаймні так було раніше. Сортувальної лінії в Кременчуці наразі немає, та й сортувальних контейнерів біля будинків містян також бракує. А ось у Піщаному ситуація геть інша, там скоро з'явиться сортувальна лінія...

Сортування ТПВ (твердих побутових відходів) має свої переваги.

Загалом проблему сортування сміття наші містяни порушували не раз і не два. Колись питання створення на Деївці спеціальної сортувальної станції обговорювали в мерії, але з того часу нічого так і не з'явилося.

У селі поблизу Кременчука - Піщаному - все набагато краще. Бо ось учора вони обрали переможця торгів, який поставить їм суперсучасну сортувальну лінію для сортування твердих побутових відходів. Тендер виграло підприємство "Барський машзавод", запропонувавши суму меншу за конкурентів - 1 млн 149 тис. грн. 

 

 

За інформацією, яка оприлюднена на сайті підприємства, вони розробляють сміттєсортувальний комплекс, призначений для приймання, транспортування та сортування твердих побутових відходів єдиного типу, тобто без аналогів.

І в характеристиці йдеться, що на самій сортувальній лінії потрібен обслуговуючий персонал – 8-12 осіб (в залежності від технічних умов). Тобто сама по собі сортувальна станція нічого не сортує. Та в принципі й не повинна, якщо взяти до уваги її вартість.

Як працює сміттєсортувальна лінія, розроблена підприємством, можна переглянути нижче, бо машзавод розробив для Іллінецька (Вінницька область) цілий сміттєсортувальний комплекс.

 

 

У нас же в Кременчуці сміття сортують самі жителі міста, втім вони ж і зазначають, що контейнерів подекуди бракує, тож приходиться викидати сміття "в один кошик". Інколи за наявності спецконтейнерів кременчужани, маючи більш за все слабку екологічну освіту, кидають скляні пляшки, пластик, папір та залишки їжі в один бокс і це для них цілком нормально.

Можна багато говорити про етику та мораль, про геть погане ставлення громадян до природи, яку вони власноруч засмічують, та все це не принесе, на жаль, ніяких результатів.

А наше місто,  наші чиновники зробити щось таки можуть, бо мають куди більше повноважень, зокрема ділити наділений податками кременчужан - святий бюджет, як мінімум.

Зважаючи на сусідів - село Піщане, де умудрилися купити лінію майже за півтора мільйона гривень, наша влада могла б і собі це дозволити, втім квіточки однорічні, ймовірно, важливіші, бо, нагадаємо, на них у наступному році комунальники просять 5 млн грн.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 372 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 723 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 564 0