Новини з 1996 року

Кременчуку не менше 900 років – резолюція наукової конференції

Валерія Макряшина 16 серпня 2018 16:15 485 0

Сьогодні в Кременчуці завершилася робота дводенної наукової конференції «Старожитності та давня історія Кременчука».

Більша частина доповідей була присвячена археологічним дослідженням, що проводилися на території історичного ареалу Кременчука. Учасники конференції прийняли резолюцію, в якій, зокрема, констатують, що, за наявними археологічними даними, місто було засноване не менше 900 років тому, у ХІІ столітті.

Зазначається, що матеріали конференції невдовзі будуть видані окремою збіркою.

Резолюція наукової конференції «Старожитності та давня історія Кременчука»

Учасники конференції, заслухавши  доповіді та повідомлення, дійшли таких висновків:

1. Істориками, археологами та краєзнавцями за останні роки досягнуто значних успіхів у вивченні минулого міста Кременчука та його околиць. Результати досліджень дозволяють громаді міста порушувати питання про уточнення його справжнього  історичного віку за археологічними даними не менше 900 років – щонайменше від ХІІ століття.

2.  Є необхідність проведення Управлінням культури виконкому Кременчуцької міської ради повної паспортизації та взяття на облік об’єктів культурної спадщини, розташованих на території Кременчука. Це необхідно для їх збереження, використання та полегшення фахового вивчення.

3. З метою подальшого вивчення історико-культурної спадщини рекомендується Управлінню культури виконкому Кременчуцької міської ради замовлення проведення подальших археологічних досліджень на території історичного ареалу Кременчука; визначення меж залягання культурних нашарувань.

4. З метою популяризації і донесення до широкого загалу матеріалів конференції, виконкому Кременчуцької міської ради необхідно здійснити випуск друкованої та електронної збірки матеріалів конференції з поширенням серед навчальних закладів, бібілотек та в мережі Інтернет.

5. Кременчуцькому краєзнавчому музею організувати проведення тематичних виставок археологічних знахідок, що відносяться до найдавнішого періоду історії Кременчука та випуск друкованої  популяризаційної продукції на відповідну тематику (буклети, брошури).

6. Виконкому Кременчуцької міської ради висловлюємо побажання  з більшою періодичністю проводити подібні наукові історичні конференції, що сприятиме популяризації знань про минуле серед мешканців міста та підвищуватиме туристичну привабливість і брендування минулого міста.

7. Рекомендуємо Кременчуцькій міській раді з метою заохочення роботи краєзнавців заснувати міську краєзнавчу премію ім. Л.І. Євсилевського, як видатного історика і краєзнавця наддніпрянського міста.

Прийнято одноголосно 16 серпня 2018 року в м. Кременчуці.

 
 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 555 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 449 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 503 0