Новини з 1996 року

Кременчук здобуде звання «Бетонна стіна» у Всеукраїнському рейтингу бюджетної прозорості міст?

Олександр Курилов 15 листопад 2018 16:52 265 0

Кременчуцький міський голова Віталій Малецький спробує знову стати всеукраїнською знаменитістю, але цього разу боротиметься за звання «лауреата» по-новому.

Наш мер уже не братиме участі в конкурсі "Людина року", бо це дорого й там буде провал.

Натомість міськвиконком боротиметься за звання переможця в міжнародному конкурсі, організованому агентствами USAID, фондом Сороса «Відродження», Фондом Східної Європи та урядом Канади.

Назва заходу, в якому наша мерія бере участь, – конкурс на кращу громаду в рейтингу бюджетної прозорості «Кришталь року».

Такий відбудеться 27 листопада в конгрес-холі готелю «Президент», що знаходиться в столиці, на вулиці Госпітальній.

На цьому конкурсі спеціальне журі порахує, яке місто буде кращим у рейтингу відкритості.

Слід сказати, що, на відміну від минулорічного конкурсу «Людина року», який наш мер програв, нинішній захід для міста є безкоштовним.

Яка громада буде кращою, визначатиме спеціальна комісія відповідно до рейтингу.

Бажання кременчуцьких чиновників, які теж вирішили поборотися, – наше місто бере участь лише в одній спеціальній номінації, яка має назву «Найпрозоріші комунальні підприємства».

У таких номінаціях як «Найкращий бюджет для громадян», "Найбільш відкриті видатки" (міськвиконкому – авт.), «За відкритість бюджетної інформації в місті», «Найкраще залучення громадян до бюджетного процесу в місті» - Кременчука й близько немає й можна зрозуміти чому. За це звання борються лише міста Дрогобич, Краматорськ, Суми, Хмільник, Чернівці, Луцьк, Дніпро...

Так само нашого міста немає й у головній номінації «Кришталь року – місто». Й слід розуміти, що тут або Кременчук до такого не доріс, або наш міський голова нічого з цього приводу не робив.

Останнє - про те, на що ми претендуємо, – звання «Найпрозоріші комунальні підприємства».

Наш козир у цій справі, чим ми перебиваємо всіх суперників, є одним.  

На відміну від усіх інших міст України, в Кременчуці цих комунальних підприємств безліч, кількість їх перевищила півсотні й шанс зробити одне з них найпрозорішим у міськвиконкому справді є.

Зрозуміло, що ніхто не оголосить «кришталево чесним» ні «Кременчукводоканал» з його мутними тендерами із закупівлі хлору, й не оголосять чесним  КП «Теплоенерго», де на підробітку в судових справах сидить депутат-адвокат Руслан Ульянов.

Але оголосити якусь амбулаторію кришталево чесною, а такі амбулаторії – теж комунальні підприємства, це цілком реально.  

І не виключено, що саме така лікарська амбулаторія,  яка не бачила ремонту останні двадцять років і де немає нічого, крім стільців та столів, справді переможе.

Бо дійсно,  не брати ж участь у цьому конкурсі таким кременчуцьким комунальним підприємствам як «Приринкова площа» чи «Ново-Іванівський ринок», про діяльність яких (крім мера Малецького та заступника голови Полтавської облради Холода) нікому й нічого не відомо.  

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись