Новини з 1996 року

Кременчук, як і всю Полтавщину, — “пронесло”. Кількість хворих зростає щодня, а ми в зеленій зоні

Артем Кузьменко 01 серпня 2020 09:30 398 0

Учора, 31 липня, провели засідання Держкомісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС). На ньому ухвалили остаточний варіант поділу України на зони: зелену, жовту, помаранчеву та червону.

Відтак, вся Полтавська область потрапила в зелену зону, тому що в нас кількість хворих є відносно невеликою. Не дивлячись на те, що коронавірус в нашій області активізувався і щодня у нас фіксують в середньому більше десяти випадків захворювання.

Критерії для поділу:

- середня кількість тестувань, яка відбувається в регіоні, повинна бути не менше ніж 24 на 100 тисяч населення;

- коефіцієнт виявлення випадків інфікування не повинен бути більше 11%. Умовно кажучи, якщо зі 100 протестованих осіб у 11 і більше виявлено COVID-19, цей показник перевищено;

- показник динаміки зростання випадків інфікування повинен становити не більше 10%. Для його визначення порівнюють показники попереднього тижня з поточною ситуацією: якщо є динаміка зростання захворюваності, регіон відносять до зони більш жорсткого карантину;

- завантаженість ліжок в лікарнях, що надають меддопомогу хворим з COVID-19, не повинна перевищувати 50%.

Поділ проводитимуть щоп’ятниці. Перехід у ту чи іншу зону вимірюватимуть, якщо є перевищення показників 5 днів поспіль. Послабити карантин і повернутися до “більш легкої” зони можна після того, як 3 дні поспіль ситуація відповідатиме умовам потрапляння в цю зону.

Щодо останнього критерію, то якщо пацієнт приймає рішення лікуватися амбулаторно, то не дивлячись на те, що в нього діагностували коронавірус, останній показник не збільшиться. Досить дивно, тому що більшість пацієнтів Полтавщини якраз вирішує не займати ліжко в медзакладі, а провести процес одужання вдома, інколи виходячи до магазину і катаючись в громадському транспорті.

Завдяки критерію “показник динаміки зростання” Полтавщина може потрапити в жовту зону вже з наступного тижня. Знову ж таки, тому що в області активізувався COVID-19.

Рішення приймали вищі чини України, і звісно ж, жодного представника Полтавщини на засіданні не було. Поділ відбувся централізовано, незалежно від думки представників областей. Саме тому наша область на цьому тижні повністю зелена, що може змінитися з наступної п’ятниці.

Захід України частково має жовті та помаранчеві плями, і лише одне місто — червону. Від дотримання жорсткого карантину відмовся міський голова Луцька, адже його місто потрапило в червону зону. Він вважає, що зупинка всієї інфраструктури завдасть значної шкоди міському бюджету, і він прийме таке рішення лише якщо влада введе надзвичайний стан.

Що цікаво, так це те, що Київ потрапив у зелену зону.

Нагадаємо, що через те, що Полтавська область повністю зелена, рух між районами в нас не обмежуватимуть, а кафе та ресторани продовжують працювати. Цього тижня.

 

Читайте також: Полтавщину поділять на зони і обмежать рух між районами. Кременчук з кількістю хворих — у червоній?

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 976 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1817 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 840 0