Новини з 1996 року

Кременчук vs Європа: де в нас хащі, там у Литві — місце відпочинку для туристів

Артем Кузьменко 13 листопад 2019 12:45 671 0

Порівняємо кременчуцькі парки з парками литовської столиці Вільнюса та міста-побратима Алітуса.

У Кременчуці є багато парків, у яких можна погуляти з сім’єю або друзями, посидіти та відпочити.

Найбільший із них — Студентський (60 га). Він розташований на Першому Занасипу, на півдні лівобережної частини міста. Ще в 1970 році в ньому створили штучне озеро з острівцем посередині, а поруч посадили водолюбні рослини та дерева, що швидко ростуть. Зараз більша частина парку - в занедбаному стані. Тепер це непрохідні хащі, за якими ніхто не доглядає. Всього в парку було висаджено 14 тис дерев та 60 тис кущів.

 

 

Студентський найбільше схожий на парк Вінгіс (160 га) у Вільнюсі. Але різниця в тому, що Вінгіс не забули — за ним доглядає міська влада й отримує за це прибуток у міський бюджет за рахунок туристів. У центрі парку розташована естрада, на якій проводять різноманітні заходи для містян і туристів. Асфальтовані доріжки чудово підходять для піших прогулянок, катання на роликах і велосипедах, які можна орендувати (лише влітку). Є ботанічний сад, зоопарк. Вистачило місця на ресторан, кафе та дитячі майданчики.

 

 

Та куди нашому місту тягатися зі столицею Литви? У Вінгісі в 1993 році сам Папа Римський Іоан Павло II служив месу.

Далі йдуть майже однакові за розміром: парк Воїнів-Інтернаціоналістів (на Молодіжному), Придніпровський та Ювілейний (обидва знаходяться в центрі міста). На Студентський вони зовсім не схожі, а між собою мало чим відрізняються: фонтани, дерева, клумби, всюди плитка й вуличне освітлення. Також біля Кредмашу є парк МЮДа, а в Крюкові — ого, нічого собі, - Крюківський. Це штучно створені території, на яких відчути себе в поєднанні з природою важко.

 

 

Схожий на всі ці парки Міський сад Алітуса. В ньому все те ж саме: фонтан, дерева, квіточки та плитка.

 

 

Поруч із садом розташований Курортний парк площею 97,1 га, який нагадує кременчуцький Міський сад. Парк заклали в природному сосновому лісі в 1931 році. Він розташований вздовж річки Немунас, має маленьке теслярське озеро.

 

 

Найбільше слову “парк” відповідає кременчуцький парк Миру (10 га). Його закладено 1983 року на честь 40-річчя визволення Кременчука від фашистських загарбників. Тут розташований Гонг Миру — пам'ятний знак, індонезійський символ миру, встановлений у парку Миру в Кременчуці 21 вересня 2010 року. Також на території є музей військової техніки, меморіал, що символізує подвиг воїнів, які визволяли місто, алея Героїв праці та дитяче автомістечко.

 

 

Його можна порівняти з Молодіжним парком (Jaunimo parkas) у литовському місті Алітус, яке є нашим побратимом.

Молодіжний парк — це міський парк у Алітусі. Його створено в 1982 році. Площа — 36,6 га. Із 1993 року йому надали статус місцевого пам’ятника мистецтва. Тут є роликовий скейтпарк, дитячий майданчик та шахові корти, велосипедні доріжки й навіть ліс.

 

 

Тож кременчуцькі парки хоч і не дуже, але відрізняються від литовських. Проте ми все одно не бідкаємося: якщо не враховувати покинутий Студентський парк, для задоволення бажань кременчужан вистачає кількох інших, розкиданих по всьому місту.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 248 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 611 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1350 0