Новини з 1996 року

Кременчук та Горішні Плавні на модернізацію своїх сміттєзвалищ можуть отримати 337 млн. гривень

Андрій Михайленко 14 лютого 2017 12:43 1326 0

Крім модернізації, наше місто також має отримати сортувальну лінію сміття. Це випливає зі змісту Комплексної програми щодо поводження з твердими побутовими відходами, яку вчора, 13 лютого, презентували на щотижневій апаратній нараді в голови Полтавської ОДА.

За тим, що стало відомо, керманичі Полтавщини мають амбітні плани з реорганізації системи збирання, переробки та утилізації твердих побутових відходів на Полтавщині загалом.

Розрахована програма на 5 років — з 2017 до 2021 року. Презентувала Програму одна з розробників — доцент кафедри прикладної екології та природокористування, кандидат технічних наук Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Оксана Ілляш. 

За її словами, планований обсяг фінансування — майже 842 млн. грн. на 5 років.

З них 46% — інвестиційні кошти. 275 млн. грн. — кошти місцевих бюджетів різного рівня, від районного до міського чи селищного, які виділять за 5 років.

Частка обласного бюджету — 35 млн. грн. на рік. Причому левову частину фінансування — 337 млн. грн. у рамках Програми — пропонується використати на два найбільш вартісні об’єкти: полігони у Горішніх Плавнях та Кременчуці. 

Реалізація Програми — поетапна в рамках субрегіонів. Як і планувалося, їх створять п’ять: 

- Полтавський субрегіон — Полтава, Полтавський, Новосанжарський, Машівський, Карлівський, Чутівський райони;

- Кременчуцький субрегіон — Кременчук, м. Горішні Плавні, Глобинський, Козельщинський, Кобеляцький, Кременчуцький райони;

- Пирятинський субрегіон — Пирятин, Пирятинський, Чорнухинський, Лохвицький, Лубенський, Оржицький, Гребінківський райони;

- Хорольський субрегіон — Хорол, Хорольський, Семенівський, Великобагачанський, Решетилівський, Шишацький, Миргородський райони;

- Гадяцький субрегіон — Гадяч, Гадяцький, Котелевський, Диканьський, Зіньківський райони.

Читайте також: Сміттєві війни: міська влада хоче скирдувати опале листя у Великій Кохнівці - мешканці проти

Згідно з Програмою, за 5 років на Полтавщині з’явиться 17 сучасних полігонів.

Їх збудують, добудують чи реконструюють на базі вже існуючих у таких населених пунктах: Пирятин, Карлівка, Засулля (Лубни), Хорол, Хитці (Гадяч), Велика Багачка, Зіньків, Великі Сорочинці, Семенівка, Зачепилівка (2-а черга), Милорадове, Оржиця та Шишаки (2-а черга), Миргород, Лохвиця, Горішні Плавні, Кременчук.

Натомість решту з існуючих на сьогодні 674 поступово закриють і рекультивують.

Уже підготовлений графік рекультивації звалищ мають затвердити на обласному рівні у першому півріччі нинішнього року.

Розробка і корегування схем санітарного очищення населених пунктів обійдеться місцевим бюджетам майже у 13 млн. грн.

Розроблять 1273 схеми та ще 24 логістичні схеми збирання сміття. А от контейнери встановлюватимуть на умовах співфінансування. Всього в області встановлять орієнтовно 5193 контейнери. Загальна вартість — понад 117 млн. грн.

Окрім того, в рамках реалізації програми створять парк комунальної техніки, для якого придбають 100 одиниць техніки (орієнтовна вартість — біля 172 млн. грн.) та 16 одиниць для обслуговування полігонів ТПВ.

"Доволі активно відгукнулися органи місцевого самоврядування на створення сортувальних станцій. Навіть є окремі територіальні громади, наприклад, Піщанська Кременчуцького району, які висловили бажання встановити сортувальні станції на своїй території, — прокоментувала Оксана Ілляш.

 Читайте також: Гроші Кременчука: місто сформувало бригаду для охорони сміття, щоб сторонні очі "сміттєву" схему не побачили

"На сьогодні маємо 18 сортувальних ліній плюс дві у рамках реконструкції полігону Горішніх Плавнів і Кременчука. Приблизно планується витратити 42 мільйони гривень на цей етап. 

 

 

 

 

Теги: Економіка КременчукаЖиття КременчукаГроші КременчукаБюджет Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 305 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 620 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 765 0