Новини з 1996 року

Кременчук стане Коломойськом, Малецький – 100% підконтрольним, але не людям, а партії. Пояснення

Олександр Курилов 03 серпня 2020 18:01 562 0

Новий виборчий закон, за яким ми обиратимемо нових депутатів міськради та міського голову, робить життя нашого міста повністю підконтрольним олігархам через їхні партії.

Й в першу чергу це стосується Кременчука, де чинний міський голова Малецький вирішив балотуватися на посаду міського голови від партії (олігарха Коломойського - авт) з назвою «За майбутнє» або в народі - «За майбах».

Але насправді мова ось про що.

Після нових виборів, які для Кременчука будуть проведені за партійними списками, ми матимемо таке.

Перше – депутати Кременчуцької міськради стають підконтрольними партії, яка висувала кандидатів в міську чи обласну раду. У разі виходу з партії такий депутат одразу втрачає депутатське посвідчення.

Інше, що стосується відкликання зі своєї посади мера міста.

У разі, якщо переможе підконтрольній партії «За майбутнє» чинний мер Кременчука Малецький, то тільки партія зможе його зняти з посади, але аж ніяк не люди, які його обирали. Закон не передбачає можливості впливу виборців на свого обранця.

Інше, що є на інфографіці, яку оприлюднила Асоціація місцевого самоврядування, це повідомлення, що кандидат в мери може одночасно балотуватися до міської ради.

Ще – старост наших приміських сіл Потоки, Соснівка, Мала Кохнівка обиратимуть депутати міськради, а не самі жителі приміських сіл.

Втім головне все-таки в цій інфографіці одне – після виборів ні новий міський голова, якщо він тільки не обиратиметься як самовисуванець, ні нові депутати міськради не будуть підконтрольними жителям міста.

У них буде один контроль – і той не кременчуцький, але партійно-олігархічний і більш ніякого.  

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Пісні та лірика: у художній галереї презентували книгу кременчуцької письменниці. ФОТО 27 0
Майже як гробниці фараонів: відомий кременчуцький краєзнавець провів екскурсію Артскладами. ФОТОрепортаж 494 0
Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1810 0