Новини з 1996 року

Кременчук сьогодні відзначає Всесвітній день вишиванки. ФОТО

Ксенія Омельченко 17 травня 2018 18:30 695 0

Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Відтоді свято набирає все більших обертів, і попри те, що офіційно ще не визнане, воно вже заслужило назву народного.

Серед тих, хто сьогодні  підтримав саму ідею цього свята і прийшов на роботу у вишиванках, - посадовці виконкому Кременчуцької міськради на чолі з міським головою. Віталій Малецький наголосив, що День вишиванки – це свято, яке об’єднує всіх українців, і що саме вишиванка дозволила українцям зберегти свою національну ідентичність, підтримує зв'язок поколінь. 

Інші працівники органу місцевого самоврядування зазначили, що мати у своєму гардеробі вишиванку  для них є великою честю. До цього одягу вони ставляться з особливим трепетом. Серед вишитого одягу, який сьогодні одягли спеціалісти виконкому, багато старовинних сорочок, що дісталися їм від бабусь та прабабусь у спадок. Є і зовсім сучасні моделі, виготовлені власноруч працівниками.

  

Приєдналися до акції й кременчуцькі заклади освіти. Наприклад, ЗОШ №1.
 


 

А ще ЗОШ №12:
 

Фото Ð’Ñ–Ñ‚Ñ‹ Лялюк.       

 

Взяли участь у акції сьогодні й пересічні громадяни. Так, силами відділу абонементу та читальної зали Центральної міської бібліотеки для дорослих у місті була підготовлена цікава святкова програма "Любов’ю квітнуть вишиванки".

 

 

Партнерами в організації дійства виступили Кременчуцький професійний ліцей ім. А. Макаренка та Кременчуцька дитяча музична школа №1 і́мені П. І. Чайковського, які підготували яскраві та цікаві творчі виступи. Крім того, присутні мали змогу дізнатися багато цікавої інформації від Кременчуцького краєзнавчого музею про ляльки-мотанки, переглянути книги з крою вишиванок, довідатися про цікаві значення узорів і просто поспілкуватися з майстрами вишивки. Не обійшовся захід і без цікавих майстер-класів. 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись