Кременчук сьогодні відзначає Міжнародний день боротьби з бідністю

Сьогодні, 17 жовтня, відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності. Для України, зокрема для нас, кременчужан, цей день є особливим.
Але спочатку - трішки історії.
Історія проведення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності починається 17 жовтня 1987 року. Того дня понад сто тисяч людей зібралися на площі Трокадеро в Парижі, де в 1948 році була підписана Загальна декларація прав людини, щоб віддати данину пам'яті жертв бідності, насильства і голоду.
Присутні заявили, що бідність є порушенням прав людини й підтвердили необхідність спільними зусиллями добиватися дотримання цих прав.
Відповідні заяви були вибиті на пам'ятному камені, який відкрили в той день. Із того часу щороку люди різних рас, переконань, станів і соціального походження збираються 17 жовтня, щоб підтвердити незмінність своєї позиції і продемонструвати солідарність із незаможними.
Такі ж пам'ятні камені були відкриті в багатьох країнах світу, біля яких збираються для проведення цього дня.
Один із таких каменів є в саду Центральних установ ООН, саме біля нього проводиться щорічна урочиста церемонія, організована Секретаріатом ООН у Нью-Йорку.
Гасло Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності у 2019 році - «Діяти разом, щоб надати можливість дітям, їх сім'ям та громадам подолати бідність».
Воно пов'язане з тим, що цього року виповнюється 30 років із дня прийняття 20 листопада 1989 року Конвенції про права дитини.
Чому для нас цей день важливий?
Відповідь на це питання очевидна: майже половина населення Кременчука - люди не багаті.
Звісно, не можна сказати, що кременчужани їдять лише вівсянку й роками не бачать м'яса, ходять у лахмітті та не миють волосся.
Бідність у іншому, в тому, що скільки б не заробила людина в нашому місті (а середня зарплата в Кременчуці становить 10 тисяч 430 гривень, тоді як мінімальна в Україні - трішки більше 4 тисяч гривень), половина, а то й більше йде на оплату комунальних послуг за тарифами, які в Кременчуці стабільно підвищуються.
Додамо до цього ще оплату медпослуг, бо безкоштовно в Кременчуці зробити те ж саме УЗД чи здати аналізи швидко точно не вийде - "чекайте місяць-два, до цього все забито..." Потім додамо ще витрати на їжу та проїзд у "комфортабельному" кременчуцькому транспорті тощо.
Годі собі й уявити, як пенсіонерам із таким "букетом витрат" живеться - рятує тільки безкоштовний проїзд...

Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись