Новини з 1996 року

Кременчук програв Вінниці, Житомиру…. У нас ялинка – краща, а у них – їхні мери-інноватори

Олександр Курилов 11 січня 2018 16:07 1120 0

Надалі наш міський голова Віталій Малецький, який активно усім міськвиконкомом боровся, аби десять тисяч кременчужан визнали фото з нашою Новорічною ялинкою найкращим в Україні, може спокійно подати у відставку як такий, що не виправдав сподівань.

Бо в цій боротьбі за фотографію кременчуцькі градоначальники не побачили головного.

Мова тут про всеукраїнський конкурс щодо визначення кращого мера-інноватора міста з населенням до 500 тисяч мешканців.

Тож поки ми боролися за яскраву скляну кульку на ялинку, ніби діти, головний кременчуцький конкурент – мер Вінниці Сергій Моргунов вийшов у лідери всеукраїнського конкурсу серед міських голів, які претендують на звання інноваторів.

Це конкурс "Української правди", де в лідерах - мер Вінниці, а за ним - мер Житомира.

Можливо, в цьому списку, але десь на 500-му місці також є і наш очільник – Віталій Малецький.

Далі ж про те, чому Житомир та Вінниця інноваційні, а Кременчук у цьому списку нагадує претендентів з епохи неоліту, але без кам’яної сокири.

Бо за тим, що є, саме в  Житомирі діє мобільний додаток "Кліматичні краплі", який відстежує та винагороджує громадян чашкою кави або, наприклад, тістечком у міських кафе за їхній внесок у захист довкілля та екологію планети.

Цього ж року Житомир став першим містом в Україні й третім у Європі, де запроваджено електронний квиток у міському наземному громадському транспорті. Після запровадження е-квитка надходження до бюджету від виручки за проїзд зросли на 9%.

Тамтешні містяни мають можливість зареєструвати дітей у дошкільні навчальні заклади онлайн на сайті міської ради. Система забезпечує прозорість процедури подачі заявок до ДНЗ і сприяє значній економії часу.

Житомир розробив брендинг свого міста, заснований на сучасних тенденціях мінімалізму з використанням простих геометричних форм. Логотип бренду Житомира обрано з-поміж 200 робіт, що надійшли від містян та учасників ініціативи "Місто, яким бачиш його ти".

Читайте також: 
Малювати скрізь «Ай лав Кременчук», чи фарбувати у фіолетовий колір? Дебати в штабі Шаповалова
 

Натомість у Вінниці  43 зі 142 місцевих зупинок громадського транспорту модернізували в 2016-2017 році. Тепер вони облаштовані пандусами й тактильною плиткою для людей з вадами зору.

У місті створено NGO-хаб – майданчик для діалогу між владою і громадськістю.

Вінничани мають можливість спілкуватися онлайн у реальному часі з операторами відділу оперативного реагування "Цілодобова варта".

На відміну від інших міст, онлайн-чат приймає звернення не тільки з питань житлово-комунального господарства, а й з охорони здоров'я, освіти, транспорту.

У Вінниці також відкрито центр ІТ-підприємництва iHUB для розвитку ІТ-сфери. У цьому центрі створені і діють: онлайн-курси української мови, всеукраїнський портал для розміщення рішень місцевих рад, сайт для дистанційного пошуку улюбленця з притулку для тварин та ресурс для онлайн-контролю за станом посівів…

І, звісно, слід сказати про те, що є в Кременчуці. У нас є відділ оперативного контролю й там в онлайні можна послати своє прохання про допомогу й побачити напис, що ваша заявка прийнята.

Ще у нас є вуличне радіо на окремих зупинках і там розповідають, як слід заходити в маршрутку, яка з’явиться не раніше, ніж через 20 хвилин очікування.
 

Читайте також: Радіо мера Малецького передає: про серйозний перерахунок тарифів у Кременчуці і не думайте!
 

Ще у нас є заблокований особисто рішенням міського голови Віталія Малецького сайт петицій, який, однак, фактично припинив своє існування від лихої долі.

І зрозуміло, що можливість зареєструвати дитину в дошкільний заклад у нас теж є. Але тут краще не ризикувати, бо в цій дивній електронній черзі вчора ви були першими, а вже завтра під час перевірки запису дитини в дитячий садок будете сто першими. Тож краще не ризикувати.

Ну і зрозуміло, що до електронного квитка на проїзд Кременчуку так далеко, як до Києва пішки, вже не кажучи про всякі екологічні карти чи навігатори в громадському транспорті з назвою «Інфобус», де Кременчук невідомо з якого дива обслуговують аж у Казахстані.

Втім усе одно, що б там не було, у Кременчуці рук не опускають. І в принципі не потрібні нам ці електронні заморочки для комфортнішого життя в місті.
 

Читайте також: Плачемо і ридаємо. Нещасна зупинка транспорту – це головне досягнення мера Кременчука? Фото
 

Нам би коней з возами, аби можна було спокійно їхати з одного кінця Кременчука в інший, і теж було б добре.

А щодо всякої екології, то  є дідівський спосіб, для чого спочатку слід плюнути на свій палець, а по пальцю можна визначити напрям вітру.  

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись