Новини з 1996 року

Кременчук перетворять на ботанічний музей. Оголошено тендер майже на 3 мільйони гривень

Марина Баніт 16 березня 2017 09:30 1197 0

 Невже майже на 3 мільйони гривень Кременчук стане зеленішим? Невже усі 3 мільйони будуть витрачені за призначенням? Це питання риторичне.

Але інше питання в тому, що рослини планують купити на чималеньку суму. А в списку тендерної закупівлі такі види, про які більшість кременчужан навіть і не чули.  Таке враження, що з Кременчука зроблять ботанічний музей. Заморські рослини із заморськими цінами.

14 березня КП «Благоустрій Кременчука» оголосило тендер на закупівлю посадкового матеріалу дерев, кущів та квітів на суму 2,92 млн грн. На сайті Prozzoro оприлюднено умови тендера.

За тендером, на озеленення планується закупити 4475 одиниць саджанців.

Ось те, що вкрай потрібно місту: Сосна кримська, Туя західна "Brabant", Туя західна "Глобоза", Туя західна "GoldenGlobe", Туя західна "Smaragd", Ялина колюча "Hoopsii", Береза повисла, Горобина звичайна, Дуб черешчатий "Fastigiata", Дуб червоний, Липа дрібнолиста, Тополя чорна "Italica", Черемха пізня, Катальпа бегнонієподібна "Нана", Береза плакуча "Йонги", Клен гостролистий "Глобозум", Клен ясенелисний "Вариегатум", Клен гостролистий "РоялРед", Сакура дрібнопильчата "Aманогава", Сакура дрібнопильчата, "РоялБургунді", Сакура дрібнопильчата "Канзан", Слива "Писарді", Шовковиця біла ,"Пендула", Яблуня "Роялті", Псевдотсуга Мензіса, Мета секвоя розсіченошишкова, Таксодіум дворядний, Сумах оленорогих, Троянди – Скарлет Мейландекор, Свані, Скулгерл, Блю Мун, Поліантова, Румба, Англійські, Перовскія лободолиста "BlueSpire", Фізостегія "Physostegia", Фізостегія "Physostegia", Чистець візантійський, Кореопсіс "Presto", Сантоліна зелена, Молодило "Sempervivum", Очітоквидний "Кармен",Гібіскуссирійський, Кипарисовик горохоплідний "Болевард", Дерен Коуса, Барбарис "ХелмондПіллард", Барбарис Тунберга "РедРокет", Вейгелагібрид "Нана Ваієгата", Пузироплідник "Andre", Пузироплідник "Diabolo", Самшит, Тамарікс чотирьохтичинковий, Форзиція "Спектабилиc", Ялівець "GreyOwl", Скумпія шкіряна  "РоялПерпл"... Перелік можна продовжувати.

Білборди на вулицях міста вже запрошують кременчужан долучитися до прибирання міста замість комунальників. Народний депутат Шаповалов уже оголосив про суботники, які родом з минулого. Сайт виконкому сповіщає про графік прибирань та пиятики.

 Тож уже традиційно частину закуплених саджанців пропонуватимуть висадити власноруч кременчужанам. Так минулого року багато саджанців загинули згодом. Вірніше, їх було небагато, але з того, що було, важко знайти ті, які вижили. Бо висаджувати та доглядати за деревами повинні відповідні комунальники – професіонали з благоустрою, а не втомлені після роботи люди напідпитку. Замість чіткого інструктажу – як посадити та доглядати рослину, влада дає горілку. Що може вирости з таким підходом?

 У нашому місті заради того, щоб попіаритися, «фіолетова» влада не оминає жодної зручної нагоди. Тож при показовому імпровізованому озелененні та фарбуванні усього мислимого та немислимого в фіолетовий колір – рослини саджають хаотично і нехазяйновито, фарбують криво і недбало.  Відомі випадки фарбування дворових майданчиків під час дощу або висаджування дерев у непідходящому місці.

Так само абсурдно витрачаються гроші на закупівлю дорогих рослин. Перевірити процес тендерних закупівель, відповісти на питання, наскільки усе прозоро, можливості немає. Так само немає звітів про те, де, коли та скільки рослин висадили минулого разу насправді.

 Цього року планується придбати 4475 саджанців, з них:

хвойних дерев – 216

листяних – 454

щеплених листяних із закритою кореневою системою – 368

кущів троянд – 1100

розсади багаторічних квітів – 3600

листяних кущів – понад 4200

хвойних кущів – 217

Минулого року  КП «Благоустрій Кременчука» провів 3 тендери та закупив саджанців майже на 3 мільйони.

Тож знову 3 мільйони. Але вже кременчужан цікавить питання інше, може, б завели якусь форму звітності для народу? Бо мільйони пливуть з бюджету у фіолетовий туман, а де той ботанічний сад у Кременчуці – ніхто не знає.

 

 

Теги: Кременчуцька міська влада

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 203 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 330 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 285 0