Новини з 1996 року

Кременчук піднявся на боротьбу проти незрозумілих збирачів допомоги. ФОТО.ВІДЕО.ІНФОграфіка

Андрій Михайленко 24 березня 2016 10:22 1328 0

Учора представники поліції та громади міста порушили для широкого загалу проблему численних збирачів благодійної допомоги, які працюють у багатьох громадських місцях. Як виявляється, зіставивши підтверджуючі документи збирачів допомоги з вимогами законодавства, можна швидко прийти до думки про факти шахрайства. Про те, як з цим масовим явищем почали боротися, читаємо далі.

Слід одразу вказати, що проблема шахраїв, які під виглядом збору допомоги отримують від населення кошти, стала проблемою реальних волонтерів, які до цього часу допомагають військовим та дітям, і не тільки.

Явище збору допомоги стало масовим ще під час Майдану, а згодом посилилось з початком бойових дій на Сході України. Звичайно, що різноманітні ділки та шахраї не оминули нагоди "нагріти руки" на цьому. Як розрізнити справжнього волонтера від фейкового, дивимось інфографіку.

 

 

Поліція вчора зробила заяву про перевірку збирачів допомоги. Так само вчора в соцмережах почали з'являтись заклики долучатися до боротьби з псевдоволонтерами.  

 

ГРОМАДА ПРОТИ НЕЗРОЗУМІЛИХ ВОЛОНТЕРІВ. АКТ 1

Результати не змусили себе довго чекати. Вчора, близько 17 години, кременчужанин Юрій Глансков призупинив збір такої "допомоги" біля магазину "АТБ", що біля зупинки "Електростанція". 

"Сьогодні, близько 16.40, я намагався здати у гарантійний сервіс свою слухавку-писалку-читалку в одному гаджеті. ))) Тому й опинився пішки в районі 101квт.

Зайшов до маркету "АТБ" цигарок придбати. Ще на вході звернув увагу на дуже юного хлопця в червоній накидці «благодійного фонду» зі скринькою для пожертв. Мені одразу ж впало в око, що хлопчина занадто молодий. Вирішив не приймати швидких рішень, а все ж таки купити цигарки, а на виході вже поспілкуватись з ним.

Виходжу і знімаю на телефон усе, що відбувається далі. Другий малий, я так розумію, «криша» першого.

Дивіться самі (далі надаємо відео, відзняте паном Глансковим.  - Ред.)", - повідомляє кременчужанин у соцмережі.

 

 

Як виявилось, неповнолітній збирач допомоги, не знає свого "координатора". Останній все ж з'явився біля "АТБ" й надав доручення... на самого себе без права передоручення третім особам. 

 

Представник благодійного фонду надає документи патрульним.

 

"Коли копи запитали, на якій підставі за цим дорученням стоїть неповнолітній, який фактично не має жодного відношення до цього фонду, він відповів, що на підставі заяви від матері неповнолітнього",  - пан Глансков розкрив "нюанси" роботи по збору допомоги. 

За викликом кременчужанина патрульна поліція швидко прибула на місце події на новому службовому "Пріусі", а слідчо-оперативна група - на старій БМВ 5-ої серії без жодних розпізнавальних знаків поліції. Оформлення документів слідча група виконала дуже швидко, що здивувало навіть патрульних поліцейських, після чого швидко поїхала з місця події. 

 

"Службовий" транспорт поліції.

Фото та відео: Юрій Глансков.

Інфографіка: Ганна Кригіна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Життя КременчукаПригоди КременчукаПідтримка оборони

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 844 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1273 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1729 0