Новини з 1996 року

Кременчук отримає 6 млн євро від ЄБРР на енергозберігаючі проекти

Валерія Макряшина 15 грудня 2017 13:31 1092 0

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надасть кредит у розмірі 6 млн євро комунальному підприємству "Кременчуцька державна енергосервісна компанія" для енергозберігаючих проектів у 38 дитячих садках, 23 школах і п'яти лікарнях.

Як повідомив старший радник ЄБРР Антон Усов, таке рішення рада директорів ухвалила вчора, 14 грудня, в рамках одночасно схваленої рамкової програми Ukraine Public Sector Energy Efficiency Framework (PSEEF).

У документах на сайті банку зазначено, що загальний розмір цієї програми - 100 млн євро.

"Кожен проект у її рамках буде окремо виноситися на раду директорів для затвердження", - пояснив А.Усов.

Передбачається, що отримані кошти муніципальні компанії будуть направляти на фінансування енергозберігаючих поліпшень у громадських будівлях та інфраструктурі вуличного освітлення.

Техніко-економічне обґрунтування (ТЕО), що охоплює технічну, екологічну та соціальну експертизи державних підприємств енергоменеджменту та міст на етапі до підписання проектів, що оцінюється в середньому в EUR0,2 млн на рік, надасть уряд Швеції.

Він також додатково надасть EUR 1,25 млн технічної допомоги на етапі після підписання проектів.

Проект у Кременчуці, як передбачається, дасть змогу скоротити витрати енергії до 50%, знизити щорічне її споживання приблизно на 20 тис. МВт-год., а також зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 5,3 тис. тонн.

Кредит ЄБРР для Кременчуцької муніципальної енергосервісної компанії буде підтримано пільговим кредитом на EUR1,5 млн від Clean Technology Fund (CTF) і грантом на EUR1,5 млн від EBRD Shareholder Special Fund (SSF).

У свою чергу, Кременчук надасть гарантії за цими кредитами. Додаткову технічну допомогу в EUR0,5 млн надасть SIDA-EBRD Ukraine Energy Efficiency and Environment Cooperation Fund (SWUK).

Зазначимо, що 12 грудня на депутатській комісії у місквиконкомі, начальник відділу енергоменеджменту Тетяна Андрієвська хоч і запевнила всіх присутніх, що вже через 8-9 років місто окупить витрати, депутати в це не дуже повірили. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1300 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1973 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2536 0