Новини з 1996 року

Кременчужанин "взув" 73 родини на великі суму. Суд триває. ФОТОрепортаж

Андрій Рубан 03 лютого 2016 11:41 2720 0

Зібравши з кременчужан чималі гроші за встановлення металопластикових вікон, приватний підприємець зник. Люди так і не отримали вікон. Тепер вимагають повернення грошей через суд.

Сьогодні в Автозаводському районному суді розглядалася справа щодо шахрайства місцевого підприємця, який, за даними прокуратури, ошукав щонайменше 73 мешканців нашого міста.  

Справу розглядає голова суду Гафяк Віктор Михайлович.

 

Голова Автозаводського районного суду Кременчука Гафяк В.М.

 

Суд мав розглядати тільки 35 епізодів. Щодо інших епізодів, а їх 38, то поліцією тільки завершено досудове слідство і незабаром також буде передано до розгляду суду. 

Тож сьогодні в суді були присутні адвокат  підозрюваного Турчина Едгар Сімонян,  35 потерпілих, яких ошукали на загальну суму близько 170 000 гривень. Підозрюваний з невідомих причин так і не з’явився на судове засідання.  

З огляду на відсутність обвинуваченого суддя Гафяк заслухав усі сторони щодо можливості розпочинати розгляд справи без громадянина Турчина. 

Прокурор Микола Лукаш подав клопотання про застосування примусового приводу до суду обвинуваченого, а значить, і розгляд справи перенести. Потерпілі у більшості випадків обурилися та заперечили перенесення і просили суд розглядати справу без обвинуваченого.

 

.

Прокурор Лукаш М.М.

 

“Є захисник Турчина, тому давайте розглядати вже зараз”, - попросила потерпіла Антоніна.

 

Потерпілі 

 

“Чому пан Турчин досі не в СІЗО?”, - апелювала до прокурора потерпіла Задорожня Ольга Вікторівна.

Але були й такі, що підтримали пропозицію прокурора.

Натомість адвокат  Сімонян подав клопотання про звільнення його від обов’язків  захисника горе-підприємця, так як його підзахисний не виходить на зв’язок.

 

Адвокат Сімонян

 

Заслухавши сторони, суддя Гафяк, посилаючись на норму закону, оголосив перенесення судового засідання на 12 лютого, 10-00, ухваливши рішення задовольнити клопотання прокурора про примусовий привід.

Кореспондент  “Програми Плюс” поспілкувався з деякими потерпілими від шахрая.

“Мою сім’ю ошукали на 20 тисяч грн. Ми вимагаємо справедливості. Влітку 2015 року я заплатила підприємцю Турчину 80 % вартості балконного блоку і рами”, - розповіла потерпіла Наталія.

Інші потерпілі розповідали про подібні випадки, дехто наперед оплатив від 30 до 80 %, а дехто і в повному обсязі.

“У вересні минулого року ми заплатили за вікна половину вартості вікна - 3 тис. гривень. Турчин обіцяв нам, що все буде добре, але тепер ні вікон, ні грошей, ні Турчина”, - зазначила потерпіла Олена.

Люди говорять, що підозрюваний по справі брав гроші, а коли спливав термін доставки та встановлення вікон, пояснював їм, що випадково розбилося скло на їхньому виробі, тому варто почекати іще трохи. Потім знову відстрочував час. 

За словами потерпілого Володимира, який втратив 11 000 грн., заплативши повну вартість за вікна, йому відомо про 10 людей із Глобинського району, які попалися на вудочку горе-підприємця. 

 

 

Кожен з потерпілих з початку 2014 року надавали попередню оплату приватному підприємцю Турчину, який обіцяв встановити їм вікна. Натомість чекали металопластикових виробів, так і не отримавши ані вікон, ані повернення грошей. 

У листопаді минулого року громадянину Турчину було оголошено підозру в злочині за частинами 1, 2 статті 190  і його викликали до суду. Але 3 лютого обвинувачений не прибув до суду з невідомих причин. 

“Обвинуваченого було повідомлено про сьогоднішній розгляд справи належним чином. Були спроби знайти його вдома, але ніхто не відчиняв двері”, - розповів прокурор кременчуцької місцевої прокуратури Микола Лукаш, який представляє в суді сторону обвинувачення.

Люди говорять, що мають надію на те, що зловмисника таки зловлять і він поверне їм їхні гроші. І вже 12 лютого, о 10-00, зберуться в Автозаводському суді.

 

 

Фото : Андрій Рубан

 

 

Теги: Пригоди КременчукаРезонанс Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1278 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1944 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2495 0