Новини з 1996 року

Кременчужанин чи кременчуківець? Кременчук чи Кременчуг?, - в мерії є проблема, яку слід вирішити

Андрій Михайленко 11 серпня 2016 09:19 1282 1

Якщо не хочеться вирішувати нагальні проблеми міста (енергозбереження, медицина, освіта, соціалка. - Ред.), то увагу слід перевести на щось інше: проблемне, але просте.

У мерїі заходилися вирішувати проблему останньої букви в назві нашого міста, адже вважають, що від цього залежатиме те, як називатимуть мешканців нашого міста - кременчужанами чи кременчуківцями.

Учора, 10 серпня, у міськвиконкомі під час засідання комісії з перейменування та увіковічнення пам'яті людей та подій виникло питання стосовно правильної назви нашого міста: Кременчуг чи Кременчук?

Від того, яка остання буква в назві нашого міста, одразу стає зрозуміло, якою мовоюі його вимовляють. Але, на думку керівниці прес-служби виконкому Юлії Перепелятник, не все так просто. На її думку, вирішення по "к" та "г" мають значення щодо того, чи називатимуть мешканців міста кременчужанами чи кременчучанами. 

Останній варіант запропоновано активістом Леонідом Васильченком, який вказує на те, що варіант "кременчужани" віддає совком. При цьому було посилання на висновок Інституту української мови.

Пані Перепелятник переконувала, що назва міста має однаково звучати на всіх мовах. Але так буває не завжди: Львов (рос.) - Львів (укр.), Николаев (рос.) - Миколаїв (укр.). Тож твердження не витримує критики.

Варіанти "кременчучан" та "кременчуківців" викликали неабияке обговорення.

Все зрештою привело до того, що пан Гриценко доручив Управлінню культури дізнатись, хто та як може визначити правильність назви нашого міста.

Слід вказати, що в статті 5 Закону України "Про географічні назви" наведено вичерпний перелік випадків, коли може здійснитись перейменування міста, саме:

- повторення назв однорідних географічних об’єктів у межах однієї адміністративно-територіальної одиниці;

- необхідності повернення окремим географічним об’єктам їхніх історичних назв;

- істотної зміни функції або призначення географічного об’єкта;

- необхідності приведення назви географічного об’єкта у відповідність із вимогами Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Як видно, під жоден з цих пунктів тема вчорашньої дискусії не підпадає, а тому й не було сенсу відволікати увагу Управління культури на вивчення цього питання.

Так само жодного наслідку не потягне за собою обговорення даного питання, бо юридичних підстав щось змінювати немає.

Кременчужанам, за великим рахунком, байдуже до вказаної дискусії, адже їх не примусиш називати себе кременчуківцями - це станеться лише в тому разі, якщо мешканці міста самі того схочуть.

 

 

 

 

 

Теги: Політика КременчукаКультура КременчукаЖиття Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

_Linel_ 11.08.2016 12:58

мерії точно не має чим зайнятися більше... заспокоїти міськгаз наприклад, що не чиним самовільне встановлення будинкових лічильників

З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 179 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 472 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1576 0