Новини з 1996 року

Кременчужани звернулися до Президента зі скаргою на дії директора, який знищує Міський сад

Марина Баніт 19 вересня 2017 09:52 808 0

Як відомо, в Кременчуці виник досить гучний скандал з приводу ситуації навколо парку «Міський сад». Попри те, що  поведінка директора парку стає чимдалі менш адекватною, ще й, на думку активістів, керівництво парку не є розумним.

У групі у ФБ "За чистий Кременчук" Анна Бутова зазначає:

Сьогодні стосовно ганебної ситуації з "Комплексною пам'яткою природи місцевого значення "Міський сад" направлено скаргу до Президента України та Міністерства культури України. Хай розворушать наш відділ культури і, можливо, тільки Київ зможе пояснити, що Міський сад потрібно зберігати, в ньому встановлено заповідний режим. Потрібно не тварин привозити, а насаджувати рослини й дерева. А самоуправство тут не пройде і це є перевищенням службових повноважень. Також директор парку повинен мати профільну освіту і знати чинне законодавство в галузі культури, чинні нормативні акти, що регулюють культурно-освітню діяльність, відповідно до законодавства забезпечити виконання завдань парку і збереження його цільового призначення та історії. Також нагадали про комплексну програму Міського саду на 2016- 2020 роки і які повинні бути комплекси впроваджені для збереження Міського саду як пам'ятки природи.

Ось такий текст направили активісти:

«У місті Кременчуці  існує з 1787 року  ландшафтний парк «Міський сад» - один з перших ландшафтних парків в Україні.

Міський сад має статус  «Комплексна пам’ятка природи місцевого значення», створено за проектом англійця  Вільяма  Гульда.

1787 року природна діброва з озером, унікальною рослинністю була перетворена на ландшафтний парк "Міський сад". У Міський сад було завезено з Криму унікальні троянди, лаврові, цитрусові та інші унікальні рослини й дерева.

Цільове призначення парку - спокійний відпочинок, ознайомлення з рослинністю, насолодження краєвидами.

За час свого існування Міський сад пережив багато чого. На початку 20 століття парк навіть вирубували, бо не було чим мешканцям опалювати будинки.

У 1930 знову Міський сад засаджують рослинністю.

У 1993 році йому надано статус  «Комплексна пам’ятка природи місцевого значення».

З 2011 року розпочату поступову реконструкцію Міського саду. Було розчищено озеро, відновлено паркан, центральний вхід реставровано. Реставровано альтанку на озері.

Але зараз з ландшафтного парку, який має статус пам’ятки, хочуть зробити зоопарк. На території облаштували свиней. На скарги кременчужан,  які проти перетворення Міського саду на зоопарк, з часом відреагував мер міста Малецький В.О. Зважаючи на те, що свині витоптують землю, рослинність, мають неприємні аромати, свиней вирішено перенести у зоопарк у сквері "Сосновий". Але, виявляється, ще хочуть заселити кіз. Тобто від ідеї зоопарку не відмовляються.

Після вивезення свиней з Міського саду директор парку почав у соціальних мережах неприпустимі речі писати про кременчужан, які - за історичне збереження Міського саду та його призначення.  

Директор Міського саду – Дедюрін В.М. 

Ми, на жаль, не знаємо, чи директор зрозумів, що є директором «Комплексної пам’ятки природи місцевого значення» і чи наш місцевий  відділ культури проводив з ним бесіду, але те, що зараз відбувається, називається самоуправством та перевищенням посадовою особою повноважень.

Ознайомившись з посадовою інструкцією директора парку, зазначено, що директор повинен мати фахову освіту, знати  чинне законодавство в галузі культури, чинні нормативні акти, що регулюють  культурно-освітню діяльність.

Відповідно до діючого законодавства він забезпечує виконання завдань парку.

На даний час рішеннями Кременчуцької міської ради Полтавської області від 30 серпня 2016 року з метою створення сучасної зони відпочинку, її інфраструктури і матеріально-технічної бази було створено комунальний заклад культури та відпочинку «Міський сад», затверджено його статут зі штатним розписом та прийнята Комплексна програма утримання та розвитку комунального закладу культури та відпочинку «Міський сад» на 2016–2020 роки».

Збереження територій, комплексів та об'єктів природно-заповідного фонду забезпечується шляхом:

встановлення заповідного режиму;

організації систематичних спостережень за  станом  заповідних природних комплексів та об'єктів;

проведення комплексних досліджень з метою  розробки  наукових 
основ їх збереження та ефективного використання;

додержання вимог щодо охорони  територій та об'єктів природно-заповідного фонду під час здійснення господарської, управлінської та  іншої діяльності, розробки проектної документації, землевпорядкування, лісовпорядкування, проведення екологічних експертиз;

встановлення підвищеної відповідальності за порушення  режиму їх охорони та використання, а також  за  знищення  та  пошкодження заповідних природних комплексів та об'єктів.

Міський сад має статус  «Комплексна пам’ятка природи місцевого значення».

Ко́мплексна па́м'ятка приро́ди — природоохоронна територія, пам'ятка природи, яка може включати в себе ботанічні, геологічні, водні чи інші природні об'єкти, що мають наукову, культурно-пізнавальну або естетичну цінність і охороняються державою. Комплексні пам'ятки природи бувають загальнодержавного або місцевого значення.

Території та об'єкти, що мають особливу екологічну,  наукову, естетичну,  господарську,  а  також  історико-культурну  цінність, підлягають  комплексній  охороні,    порядок    здійснення    якої визначається положенням щодо кожної з таких територій чи об'єктів, яке відповідно  до  цього  Закону  та  законодавства  України  про охорону  пам'яток  історії  та культури затверджується центральним органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища  та  центральним  органом  виконавчої  влади  в  галузі культури.

На жаль, замість того, щоб Міський сад засаджувати квітами, рослинами, вирішили зробили зоопарк. Зоопарк з тваринами (безкоштовний) у місті є і він за 1 км від Міського саду. Там зосереджено зоопарк, дитячий майданчик, атракціони.

Перетворення пам’ятки природи у зоопарк усупереч закону, без  погодження з кременчужанами, істориками, екологами розцінюється  з боку директора КП "Міський сад" перевищенням посадових обов’язків та самоуправством. Також халатність і невиконання своїх обов’язків відділом культури міста Кременчука.

Просимо вплинути на ганебну ситуації стосовно пам’ятки культури "Міський сад", порушення ЗУ і перевищення службових обов’язків директором КП "Міський сад" – Дедюріним В.М. та  байдужість до цієї ситуації (конфлікту) керівника відділу культури Кондрашова В.О».

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись