Новини з 1996 року

Кременчужани знаходяться в зоні високого ризику спалаху поліомієліту. Як вберегти себе?

Катерина Синьова 04 липня 2020 10:30 545 0

Поліомієліт - це гостре інфекційне захворювання, яке не виліковується.

Учора, 3 липня, пресслужба Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) повідомила про те, що Європейська регіональна комісія із сертифікації ліквідації поліомієліту віднесла Україну в зону високого ризику спалаху поліомієліту.

На сьогодні лише 30% дітей першого року життя отримали всі 3 дози вакцини для профілактики поліомієліту.

Згідно із рекомендаціями ВООЗ, якщо достатня кількість людей у країні є вакцинованими (понад 95%), розповсюдження вірусу припиниться.

Як повідомили в ЦГЗ, поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через брудні руки, інфіковану їжу та воду.

Заразитись цим вірусом може і дорослий, і дитина, але найбільш сприйнятливі до поліовірусу діти віком до п’яти років.

Вірус характеризується ураженням центральної нервової системи та виникненням паралічу, що може призвести до смерті.

Поліомієліт неможливо вилікувати. Але саме вакцинація запобігає цій хворобі. Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя. В Україні є ефективні вакцини в достатній кількості, закуплені за кошти державного бюджету.

Вакцини є безкоштовними для дітей. Навіть якщо дитина пропустила щеплення за Календарем, вона може надолужити його безоплатно.

Якщо у вашому медзакладі немає вакцини, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Від поліовірусу помирають близько 5% хворих через порушення дихання. В одного із 200 хворих розвиваються деформації хребта і кінцівок, що стають причиною інвалідності.

Симптоми і лікування поліомієліту:

Інкубаційний період може тривати від 4 до 35 днів, після чого може розвинутися поліомієліт. При цьому прояви хвороби можуть бути різними:

Жодних симптомів у понад 70% випадків, що робить її особливо небезпечною для оточуючих.

Грипоподібні симптоми - лихоманка, головний біль, біль у животі й горлі, нудота і блювання. Така форма хвороби виникає у 25% випадків. Часто цей період плутають з грипом.

Рухові розлади - сильний біль у вражених м’язах і рухові розлади аж до повного паралічу, який може розвинутися за кілька годин. Параліч може вразити ноги, руки, плечі, груди, живіт, обличчя.

На сайті Всесвітньої організації охорони здоров'я повідомляють, що нездатність застосовувати стратегічні підходи призводить до триваючої передачі цього вірусу. Ендемічна передача вірусу вже триває в Афганістані, Нігерії та Пакистані.

Як відомо, 25 жовтня 2019 року в Волинській області зафіксували перший підтверджений випадок паралітичного поліомієліту у дворічної дитини.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1203 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2202 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2818 0