Новини з 1996 року

Кременчужани зможуть купувати природний газ в свою квартиру хоч в Полтаві, хоч в Миргороді? З липня

Олександр Курилов 11 червня 2020 13:25 586 0

Відтепер всі ми можемо з 1 липня змінювати постачальника природного газу.

Наприклад, замість набридлого всім «Кременчукгазу» з його продавцем газу ТОВ «Кременчукгаз-постачання», наші  жителі можуть купувати газ в Полтаві, у ТОВ «Полтавагаззбут».

Й це остання реформа, яку вчора було затверджено Нацкомісією з електроенергії та комунальних послуг, де спростили правила переходу від одного постачальника газу до іншого.

За тим, що радісно повідомляють в НАК «Нафтогазі», - «тепер українці нарешті зможуть вільно обирати постачальника, базуючи свій вибір на кращому сервісі, умовах оплати чи обслуговуванні…»

Якщо ви живете у Житомирській області, але хочете обрати постачальника з Вінницької – за новими правилами це можна зробити у кілька кліків, відправивши заяву-приєднання та документи, що ідентифікують особу, новому постачальнику», - зазначено у повідомленні Нафтогазу, в якому, однак, здається, над нами серйозно жартують.

А зміст жарту такий: всі міськгази - Кременчуцький чи Полтавський - купують газ у НАК «Нафтогаз» за фіксованою ціною й далі продають його споживачам.

Тож у травні 2020 року вартість природного газу хоч для кременчужан, хоч для полтавчан… була однаковою і складала 2948,13 грн за тисячу кубів.

За тим, що пояснюється, – «…з 1 липня має запрацювати ринок газу для населення. І спрощення процедури зміни постачальника було однією з необхідних умов для повноцінного старту відкритого ринку».

Але це насправді офіційна версія, бо насправді ніхто у Кременчуці не купуватиме газ аж в Полтавагаззбуті чи Лубнигаззбуті.

Бо після такої зміни постачальника почнуться питання, зокрема вартості транспортування та всього іншого, що буде дуже дорогим.

Тож в цій справі версія тільки одна –  раніше цією реформою нам всім ввели абонплату за газопровід, за що ми тепер сплачуємо завжди, зразка плати за повітря.

А всі оголошені можливості щодо зміни постачальника газу чи ще чогось такого – це просто спроби зробити цю абонплату навіки, коли людям кажуть – ось ви взамін зможете купити газ хоч в Полтаві, або Лубнах.

Але газопровід у вашому будинку кременчуцький і абонплата потрібна для його утримання, окрім коштів, які в кожної родини стягують за саму вартість газу, до якої включено й розподіл в мережах теж.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 579 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 978 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1432 0