Новини з 1996 року

Кременчужани впровадженням енергозбереження займатись не хочуть, а захмарними платіжками обурені

Андрій Михайленко 24 березня 2017 13:07 1149 0

Як зазначають чиновники, мешканці міста не дуже активно переймаються впровадженням енергозберігаючих технологій (утеплення стін, нові вікна та системи опалення).

Це видно з того, як кременчужани не поспішають брати «теплі кредити».

За даними керівника відділу енергоменеджменту виконкому Тетяни Андрієвської, за минулий рік тільки 6 із 207 об'єднань багатоквартирних будинків оформили кредит, що дозволяє заощадити 30% від суми, витраченої на енергозберігаючі технології та утеплення.

Кременчужан, які живуть у квартирах або приватних будинках та взяли кредит, налічується лише 65 чоловік.

«Найчастіше кременчужани беруть кредити на установку або заміну пластикових вікон», - каже Тетяна Андрієвська. Схоже, що енергозберігаючі технології мало цікавлять мешканців міста - це є наслідком відсутності масової інформаційної кампанії, яка б просувала впровадження енергозбергіючих заходів

Популяризувати ж енергозберігаючі технології в Кременчуці почнуть лише в червні поточного року, коли мають пройти дні енергозбереження.

За словами Андрієвської, вже влітку поточного року, а саме 24-28 червня місто чекають масштабні заходи, спрямовані на популяризацію та використання енергозберігаючих технологій у Кременчуці.

Про те, які конкретно заходи будуть проведені в нашому місті, поки не повідомляється, але, за попередніми даними, до проведення днів енергозбереження будуть залучені фахівці із заміни вікон та встановлення індивідуальних теплових пунктів.

«Ми плануємо налагодити роботу консультативних центрів», - сказала Тетяна Андрієвська, однак не уточнила, коли і де будуть працювати зазначені центри.

Загальновідомо, що єдине вирішення проблеми  великих сум за комуналку  - скорочення споживання тепла шляхом термомодернізації будинків, що зменшить вихід тепла з будинків через стіни, вікна, шви, дах. Теплозбереження дозволяє заощадити не менше 50 відсотків на платежах.

Нагадаємо, кременчужани в 2017 році можуть отримати безповоротну "теплу підтримку" з Держбюджету.

 

 

Теги: Політика КременчукаЕкономіка КременчукаКомунальні тарифи

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 215 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 587 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1325 0