Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Кременчужани вимагають реставрувати розкопану найбільшу друкарню України в центрі міста

Марина Баніт 29 травня 2017 12:22 2615 0

На своїй сторінці у ФБ Gennadiy Tertichniy повідомляє про свою пропозицію щодо знахідки 10-річної давності. Пан Геннадій свого часу звертався до влади з пропозицією зберегти археологічну знахідку та зробити із неї «фішку» Кременчука.

Залишки дореволюційних торговельних приміщень, зокрема погреби відомої у багатьох містах та за межами країни Кременчуцької друкарні, однієї з найбільших на той час в Україні, що знайдено біля нинішнього скверу Бабаєва, можна було б реконструювати та зробити повноцінними для відвідування.

Отже, кременчужанин опублікував звернення від громадської організації:

«Міському голові МАЛЕЦЬКОМУ В.О.
ЗВЕРНЕННЯ


ГО «Антикорупційний альянс «Україна» звертається до Вас з важливою для міста Кременчука пропозицію, а саме: відновити засипану землею історію Кременчука під час реконструкції бруківки біля скверу імені Олега Бабаєва. 
Більше десяти років тому при реконструкції парку "Жовтневий" (зараз сквер імені Олега Бабаєва) почалися будівельні роботи із заміни асфальтного покриття на бруківку на прилеглому до скверу тротуарі по вул. Соборній (істор. Катерининська). Під час робіт було виявлено археологічну знахідку – залишки дореволюційних торговельних приміщень, зокрема погреби відомої у багатьох містах та за межами країни Кременчуцької друкарні, однієї з найбільших на той час в Україні. Саме на цьому місці, на центральній вулиці Кременчука, грунт постійно провалюється. На жаль, цей історичний та важливий для міста факт попередня влада проігнорувала, хоча від мене ще тоді надходила пропозиція стосовно того, щоб провести реставрацію та консервацію залишків приміщень (погреби), покрити їх зверху захисним склом і зробити належне освітлення. Так кременчужани або гості міста змогли б по них ходити. Це була б одна з історичних принад нашого міста, яке і так не багате на історичну архітектуру. 
Не закопуйте історію Кременчука, а відроджуйте її!»

Теги: Історія Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ НА 29 ЛИПНЯ 72 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 966 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1673 0