Новини з 1996 року

Кременчужани відзначили 158-у річницю з дня перепоховання Тараса Шевченка. ФОТО

Іона Харченко 22 травня 2019 10:30 303 0

Сьогодні, 22 травня, в Кременчуці відбувся урочистий захід, присвячений 158-ій річниці перепоховання Великого пророка України – Тараса Григоровича Шевченка.

 

 

На захід, незважаючи на негоду, завітало багато небайдужих кременчужан. Містяни декламували вірші поета. Крім того, відбувся невеликий екскурс у бібліографічні моменти з життя українського генія.

 

 

10 березня 1861 року в Санкт-Петербурзі помер Тарас Шевченко. Останню ніч він провів сидячи на ліжку - то запалював, то гасив свічку, але до людей, що були внизу, не озивався. О 5 годині попросив і випив склянку чаю й несподівано побажав зійти вниз. Друзі допомогли Тарасові зійти в майстерню, там він зойкнув, упав і о 5:30 поета не стало.

 

 

Шевченка спочатку поховали на Смоленському кладовищі в Петербурзі. Але в травні 1861 року перепоховали в Україні на Чернечій горі, що в місті Каневі. За десять днів до смерті поет написав свій останній пророчий вірш «Чи не покинуть нам, небого».

 

 

Багато часу минуло з тих днів, але Шевченко й досі серед нас. І цей час не віддаляє нас від Кобзаря, не зменшує потреби в розумінні феномену його особистості та не послаблює сили Кобзаревого слова.  

 

 

На завершення заходу кременчужани поклали квіти до підніжжя пам’ятника Тарасові Григоровичу Шевченку.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 372 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 722 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 564 0