Новини з 1996 року

Кременчужани в бібліотеці дізналися таємницю старої ікони. ФОТОрепортаж

Артем Кузьменко 27 листопад 2019 16:45 236 0

Бібліотека продовжила цикл “Цікаві історії з запасників музею” ще одним заходом, на який з радістю прийшли містяни.

Сьогодні, 27 листопада, о 15:00, у Відділі абонементу ЦМБ ім. Горького (вул. Соборна, 11) розпочався захід “Таємниця старої ікони”. Поцікавитися, що приховує Кременчук за завісою таємничості, та погрітися в затишному залі бібліотеки цього холодного дня зібралися всі охочі.

 

 

Спочатку в бібліотеці планували провести інший захід: “Алла Павлівна сказала, що в них там таке відкрилося, що варте того, щоб змінити тему заходу”, — каже Інна Хмелик, працівниця ЦМБ.

Про іконопис прийшла розповісти Алла Гайшинська, яка працює в Кременчуцькому краєзнавчому музеї. Почала з історії створення першої ікони, продовжила тим, що в старому стилі іконопису є свої плюси й мінуси (наприклад, оливкова фарба чорніла й доводилось малювати образ знову). А також поділилася знаннями про підокладні ікони та оклади для них (такі як бісерний або срібний із позолотою).

“Зараз мистецтво іконопису відроджується”, — каже вона.

 

 

До речі, споконвіку фішкою суто українського іконопису було те, що фон ікони завжди був червоного кольору.

Увесь захід зовсім не був схожий на сухий монолог. Скоріше, все виглядало як розмова: жарти, обговорення різних аспектів зі слухачами; тож усе було весело та пізнавально.

Так що ж там з іконою? Музей знайшов її у своїх запасниках. На ній зовсім не можна було роздивитися зображення, тому довелося віддати ікону на реставрацію. До речі, з цією справою тягнули, тому що в музеї - ремонт і було точно не до відновлення експонатів.

Майстриня з Харкова, яка займалася реставрацією рік і три місяці, зняла верхній шар бруду та фарби й поспішила зателефонувати до бібліотеки, щоб сказати, що насправді під цією іконою ховалася інша — Коронація.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1308 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1981 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2556 0