Новини з 1996 року

Кременчужани поступово відмовляються від поліетиленових пакетів. Магазини дали добро

Валерія Макряшина 03 серпня 2018 12:02 1942 0

Щодня в Кременчуці використовується близько півмільйона поліетиленових пакетів, основним місцем розповсюдження яких є звичайний супермаркет. 

Нещодавно деяких жителів міста зацікавило питання: чи можна ходити в магазин зі своєю не поліетиленовою торбинкою, а, наприклад, зшитою з тканини? 

Варто зазначити, що такі питання виникли після ряду ситуацій, де покупцям просто відмовляли сипати чи класти товар у їхні торбинки, твердо наполягаючи на своїх пакетах. Тож кременчужанка Larysa Horyslavets звернулася до адміністрації одного із супермаркетів міста. На її питання, чи можна ходити в сучасні супермаркети/магазини зі своїми сумками, авоськами, баночками, вона отримала позитивну відповідь - можна! 

"Мені таке ж написали. Я подякувала й нагадала прохання не карати персонал за те, що не нав'язують целофанові кульочки", - написала під постом Лариси жителька Кременчука Світлана Овчаренко.

Наразі немає закону про заборону використання поліетиленових пакетів. Натомість нещодавно в Києві закладам торгівлі міська рада порекомендувала пропонувати клієнтам альтернативу одноразовим поліетиленовим пакетам, аби мінімізувати їх використання.

У Кременчуці ж влада поки що мовчить, а міські екологи вже тривалий час закликають містян відмовитися від використання поліетиленових пакетів та пластмасових горняток із кавою, аби зменшити кількість відходів. А все тому, що поліетилен розкладається більше ста років. ("Поліетиленові пакети в усьому світі вже визнані шкідливими й небезпечними. Залежно від товщини вони розкладаються від 100 до 400 років, призводять до загибелі риби й тварин. Багато країн або взагалі заборонили поліетилен як тару й упаковку, або ввели обмеження на нього" - Всеукраїнська екологічна ліга)

Простою альтернативою, за словами екологів та кременчужан, можуть стати міцні паперові пакети, екосумки з переробки чи звичайні тканинні торбинки, у яких можна без проблем донести куплені товари додому.

Разом з цим кременчужани мають надію, що продавці будуть більше обізнані в правах споживачів і не нав'язуватимуть їм цей поліетелен при будь-якій можливості. 

 

 

До слова, колись одна з великих мереж українських супермаркетів пропонувала своїм клієнтам бонуси за покупку багаторазового еко-пакета замість звичного пластику.

Імовірно, розраховували на те, що покупцям буде вигідніше придбати один великий кульок і користуватися ним постійно, ніж постійно витрачати гроші на одноразові. Наприклад, одна така сумка для продуктів коштувала приблизно 5 гривень. На пластикові пакети вартістю 1 гривня, якщо заходити в магазин один раз на день, за місяць піде 30 гривень. Економія просто очевидна, однак особливого відгуку та популярності ця ідея так і не отримала.

Якщо ж взяти для прикладу інші країни та їх вирішення проблеми з поліетиленом, то Грузія запроваджує цілковиту заборону на використання поліетиленових мішечків. Також у цій країні розробили законопроект, який передбачає поетапну заборону пластикових упаковок та їх заміну на паперові мішечки й сумки багаторозового використання, які відповідають європейським стандартам, тощо. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись