Новини з 1996 року

Кременчужани почали платити новий податок – на нерухоме майно

Віктор Крук 21 липня 2016 16:10 840 0

Власники нерухомості вже поповнили місцевий бюджет майже на 160 тисяч гривень. Про це повідомляє Кременчуцька ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області.

Поточного року власникам об'єктів нерухомості надіслано 2095 податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. До сплати визначено податок на загальну суму 1 млн. 116 тис. грн. – про це повідомив заступник начальника Кременчуцької ОДПІ Олег Дубинка.

«Станом на 13 липня  платниками-фізичними особами вже сплачено 159,3 тис. грн. податку на нерухомість. Нагадаю, що податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення», – зазначив Олег Дубинка.

Податківець підкреслив, що цього року податок на нерухомість платники сплачують за 2015 рік за ставками та з використанням пільг, які були законодавчо визначені у цей період.

Так, податок нараховувався на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад, але не більше 2% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на звітний період, - на житлову та 1% - нежитлову нерухомість.

Не платять податку власники:
квартир, незалежно від їх кількості, площею до 90 кв. метрів;
житлових будинків, незалежно від їх кількості, - до 200 кв. метрів;
для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири та житлового будинку), - 290 кв. метрів.

Нагадаємо, у 2016 році внесено зміни в порядок нарахування податку на нерухомість, тому у 2017 році платники сплачуватимуть за свою нерухомість уже за новими правилами.  

Теги: 2818

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 270 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 655 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 508 0