Новини з 1996 року

Кременчужани молодці. У кредитах по самі вуха. На «UA: Перший» похвалили першого віце-мера

Олександр Курилов 25 січня 2018 16:21 1189 0

Кременчуцькі чиновники вперше за останні роки удостоєні за свою роботу чи не найвищої похвали.

І така сьогодні в бік першого віце-мера Кременчука Володимира Пелипенка пролунала з вуст репортерів телеканалу «UA: Перший».

Колеги-журналісти зі столиці цікавилися лише одним, як Кременчуку вдалося залучити інвестиції для утеплення комунальних будівель, при  тому, що в тому ж Маріуполі якось усе більше сподіваються на фінансування цього утеплення за рахунок бюджету міста.

Тож Володимир Пелипенко репортерам Першого браво відповідав.

Причому - скільки коштів у міському бюджеті планується витратити у 2018 році на утеплення багатоповерхівок, у яких живуть люди, віце-мер говорити не став. Бо сума там не дуже і яка саме - Володимир Пелипенко не знає.

Натомість розповів про ОСББ та програму теплих кредитів, у якій місто бере не надто велику участь у порівнянні з державним бюджетом.

Цікаво, однак, інше – столичні репортери цікавилися у нашого першого віце-мера, як місто залучило інвестиції?

А перший віце-мер проявив тактовність і наших столичних колег виправляти не став.

Зокрема, не розповів останнім, що інвестиції, навіть кредитні, вкладаються у проекти, які дають прибуток. Інвестиції, які вкладаються, повинні давати нові робочі місця й вони мають тягти за собою цілі галузі економіки, хоча б у масштабах міста.

Але в Кременчуці, що сьогодні відбувається,  – це інше. Місто бере кредити в євро під 8,1 відсотка річних плюс оплата комісійних та оплата аудиторів.

Кредит розрахований як мінімум на 10 років і повертати його потрібно в твердій валюті, курс якої увесь час збільшується.

І мова про те, що цей кредит у Кременчуці – третій. А далі вже незрозуміло, під які відсотки буде четвертий, бо мерія скоро збанкрутує, якщо не збудує нову котельню в Крюкові.

І зрозуміло, що все це добре, але позичені кошти доведеться віддавати, причому набагато більше, ніж позичаєш.

Тож, можливо, саме тому в інших містах на такі речі дивляться з великою підозрою.

Бо, зрештою, кредитів можна набратися вище голови, от тільки потім постане питання: за рахунок чого вирішувати всі інші міські проблеми? Бо завершується все тим, чим починалося: кредити - це не ті інвестиції, які дають потім можливість розвиватися місту. Кредити - це просто відсоткова позичка, яку потрібно повернути з немалими відсотками.

P.S. Слід додати про приклади кредитного життя у місті.

І такий - провальний. Комунальне підприємство "Кременчукводоканал" взяло кредит у доларах США років 10 тому за курсом 5,2. То з цим кредитом не можуть розрахуватися і до сьогодні й через це місто не може приступити до будівництва нового ступеня очищення питної води. У підсумку ж, ту ж воду на водоочисній станції чистять хлором і серед всього наше місто є лідером на Полтавщині за кількістю онкологічних хворих, услід за сусідніми Горішніми Плавнями. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 108 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 426 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1536 0