Новини з 1996 року

Кременчужани думають, що дорогу на вул. Вадима Пугачова залили відходами переробки олії

Валерія Макряшина 01 вересня 2018 09:40 1769 0

Що розлили минулого понеділка на проїжджій частині по вулиці Вадима Пугачова?

Це питання цікавило багатьох кременчужан, що проїжджали повз.  Місцевий мешканець Дмитро Бречко припустив, що на дорогу вилилася речовина СОАПСТОК.

"Ця речовина утворюється після рафінування олії. Внаслідок технологічного процесу на олійно-екстракційних заводах ця субстанція має саме такий неприємним запах, який відчувають ті, хто проїжджає і проживає на вулицях Київській, Пугачова, Чкалова та провулку Медовому", - написав чоловік на своїй сторінці у Facebook.

Дмитро Бречко навів довідки щодо цієї речовини з вільної енциклопедії Вікіпедія: 

Соапсток — це продукт обробки, отриманий від очищення олії і жирів розчинами лугів. До складу його входять: нейтральний жир, мило, вода, різноманітний слиз, білки, солі, забарвлюючі й інші речовини. Загалом, склад залежить від жиру, який рафінується, від методу проведення технологічного процесу. Наприклад, при рафінуванні чорної (забрудненої) бавовникової олії в соапсток переходить темнозабарвлена отруйна речовина — госипол.

Соапсток – відходи переробки рослинної олії, які містять 41% жирних кислот і 50% нейтральних включень. У воді нерозчинний, розчиняється в нафтопродуктах; утворює стійку емульсію з водою; 10% розчин кислого соапстоку в дизельному пальному — ефективний піногасник; рецепт піногасника: 15% соапстоку + 15% вапняного розчину (густиною 1120-1170 кг/м куб.) + 70% дизельного пального; у розчинах з високою мінералізацією і за високої температури дія реагенту погіршується; вводиться разом із пінним реагентом; випускається у вигляді в’язкої пасти темно-бурого кольору.

Виникає питання: хто й навіщо транспортував цю речовину 27 серпня? Дмитро Бречко підозрює, що це зробила ТМ "Королівський Смак", адже інших підприємств з виробництва рафінованої олії навколо Кременчука немає.  Упевнитися в цьому наразі неможливо, адже даний факт правоохоронці на опрацювання не брали. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 174 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 560 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 690 0