Новини з 1996 року

Кременчужани дали місяць депутатам, потім забруднювача екології «Крембіч» ніхто не знайде.Наші жахи

Марина Баніт 09 серпня 2017 16:25 1300 0

На сьогоднішній депутатській комісії обговорювалося питання забруднення атмосферного повітря підприємства «Крембіч».

На засідання комісії прийшли мешканці району, які повідомили, що через діяльність підприємства все навколо смердить, у сажі, а людям немає чим дихати. І тут, у Кохнівці, через це підприємство в автогаражному кооперативі справді немає чим дихати.

Відомо, що «Крембіч» переробляє автомобільні шини.

Оксана Піддубна, як депутат даного округу, розповіла, що по даному підприємству відкрилося багато цікавих фактів.

На розгляд комісії надійшла відповідь з міськвиконкому, в якій повідомляється про те, що дана земельна ділянка, яка знаходиться в гаражному кооперативі, використовується не за призначенням. З цього приводу підприємством уже займається прокуратура.

Але попри усе екологам було надано доручення перевірити стан атмосферного повітря на території підприємства.

І ось тут цікаві випливли обставини: під час запланованої перевірки, через 1,5 години з початку роботи, були зроблені виміри, але на здивування усіх – лабораторні висновки стверджують, що вміст шкідливих речовин у повітрі не перевищують норму. Тобто сморід, за словами начальника відділу екологічної безпеки міськвиконкому Федюна, не є ознакою наявності в повітрі небезпечних сполук.

Хотіла було пані Піддубна вести дебати в цьому напрямку з присутніми членами екологічної комісії, але її перебили самі мешканці міста.

Один активіст з місця почав голосно пояснювати: та як це немає перевищень – там дим стовпом валить, дітей труять, дихати немає чим.

Тут усіх заспокоїв депутат Олександр Роженко, який заявив:

"Навіщо ви створюєте цей цирк, навіщо їздите туди з лабораторіями і вимірами? Виходити треба з того, що власник не має дозволу на провадження діяльності на даній території. Він просто не повинен там працювати на території гаражного кооперативу".

Тож головуючий на комісії Руслан Ульянов підсумував, що треба зробити до прокуратури іншу заяву: про самовільне захоплення земельної ділянки і провадження підприємницької діяльності на ній.

Але головний еколог міськвиконкому Олексій Федюн убив усіх наповал заявою, що підприємству «Крембіч» уже надавалися дозволи на викиди з території гаражного кооперативу, який навіть не має дозволу на провадження подібної діяльності!

Федюн пояснив, що дозвіл на викиди надає ОДА, яка не вимагає документів на право власності. Але довідка подавалася головою гаражного кооперативу з приводу того, що викиди будуть проводитися з гаражів, а не від виробництва.

Роженко не витримав: "Там труби отакенні, викиди, печі, яке право власності? Який це гараж?"

Тож вирішили звернутися до прокуратури повторно про притягнення власника до кримінальної відповідальності.

Але тут виступила активістка.

"По оцих актах, що ви тут понаписували, я в нього ще вибачення повинна просити, бо він білий і пухнастий, - сказала жінка і показала пальцем на власника «Крембіч», який, до речі, не вимовив жодного слова до цих пір. - У гаражному кооперативі мають стояти машини, а не виробництво відбуватися! Окрім викидів у повітря, там подивіться, що на землі твориться! А воно ще з осадами у воду йде! У нас по вулиці ракових хворих достатньо! В кінці-кінців, хлопці, давайте щось робити!"

Інша жінка встала і заявила:

"Даємо вам ще місяць, не вирішите питання - зробимо так, що цього гавн*** ніхто і ніде не знайде!"

Депутат Роженко зауважив, що він на боці мешканців і треба все «опечатать» за статтею -  шкода життю та здоров’ю мешканців. А потім розбиратися, а оце, що ми тут робимо, – це ганьба нашій владі!

Віце-мер Володимир Пелипенко пояснив, що вони діють у рамках закону і своїх повноважень.

Тоді активісти наголосили, що вони не народні депутати, а народні актори!  Тому, пообіцявши, що звернуться на всі телеканали України, щоб прославити акторів, пішли, грюкнувши дверима!

   

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 310 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1454 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2444 0