Новини з 1996 року

Кременчужанам радять бути обережними з родичами, які повертаються додому з Китаю. ВІДЕО

Валерія Макряшина 24 січня 2020 10:30 1050 0

На початку січня в Китаї зафіксували спалах захворювань, викликаних новим вірусом, який раніше не передавався людям. Зараження сталося, найімовірніше, на ринку морепродуктів у місті Ухань.

Спочатку передбачалося, що вірус передається тільки від тварини до людини. Однак тепер вчені підтвердили, що він передається і від людини до людини. У зв'язку з цим ВООЗ скликала екстрене засідання. Наскільки небезпечний новий вірус і чи можна починати хвилюватися кременчужанам?

Розберемося. Що відомо про вірус?

 

 

Новий коронавірус із Китаю -  2019-nCoV, який призвів до смерті більше 20 осіб і поклав на лікарняні ліжка сотні, може бути гібридом вірусів кажанів і змій. Носіями нового коронавірусу є два види плазунів - китайська кобра (Naja atra) і багатосмугий крайт (Bungarus multicinctus), яких китайці їдять.

Небезпека хвороби полягає в тому, що вірус здатний опускатися до нижніх дихальних шляхах, викликаючи важку вірусну пневмонію.

Через стрімке поширення вірусу влада Китаю закрила виїзд з 11-мільйонного міста Ухань. Жителі міста намагаються не виходити на вулицю, а в житлових будинках проводять дезінфекцію. 

Випадків коронавірусу в Україні поки не зафіксовано, але літаки, які прямують з Китаю, пильно перевірятимуться фітокарантинними службами та МОЗ. Про це під час брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров'я. 

А так як немало кременчужан працюють у Китаї, де вчать дітей англійської і не тільки,  їм буде важко наразі залишити країну та повернутися на Батьківщину. Нині ВООЗ рекомендує бути готовими до введення надзвичайного стану через вірус. Також спеціалісти радять усім громадянам утриматися від контакту з людьми, які повертаються з Китаю, а саме з провінції Хубей. Але тепер, здається, мова й про тих, хто повертається вже не тільки з провінції Хубей, що в центрі Китаю, але й інших теж. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Майже як гробниці фараонів: відомий кременчуцький краєзнавець провів екскурсію Артскладами. ФОТОрепортаж 455 0
Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1780 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 2876 0